17 C
Prishtina
Saturday, July 2, 2016

Ramazani 2016

Hoxhë Elvis Naçi në iftar te familja Jashari në Prekaz

Imami nga Shqipëria sëbashku me kolegun e tij nga Drenasi Osman Musliu të enjten kanë qëndruar në Prekaz në konakun e familjes se komandantit...
video

Ramazani po shkon…

Fjalime nga Hoxhallarët e ndëruar: Ahmet Kalaja, Husamedin Abazi, Shefqet Krasniqi, Remzi Haziri, Mustafa Terniqi, Elvis Naçi, Enis Rama, Rexhep Qerkezi, Jasir Krasniqi

Lajme

Görmez : aulmet terroriste kanë në shënjestër Islamin

Kryetari i Kryesisë së Çështjeve Fetare të Turqisë, Mehmet Görmez gjatë hutbes së ditës së premte ka kritikuar ashpër ata të cilët vrasin në...

Karikatura e dites

n

SPORT

Uells-Belgjikë, ky ekip shkon në gjysmëfinale

Uellsi ka kaluar në gjysmëfinalen e "Euro 2016". Uellsianët e përmbytën Belgjikën, duke triumfuar 3:1. Radja Nainggolan ishte ai që zhbllokoi shifrat me një super-gol nga...

Parashikimi i motit

Prishtinë
clear sky
21 ° C
21 °
21 °
68%
0.5kmh
0%
Sun
27 °
Mon
21 °
Tue
23 °
Wed
25 °
Thu
28 °
4,648NdjekësitNdjek
0SubscribersPajtohem

Jeta

Arritje

Raporti: Një në tre persona vuan nga kequshqyerja

Raporti global i të ushqyerit të këtij viti tregon se 44% e vendeve janë duke përjetuar nivele serioze të obezitetit, si shkak i kequshqyerjes....

Artikuj

Thënie të çmuara të dijetarëve dhe thirrësve Islam XXVIII

Abdullah Ibn Xhibrini ‘’Adhurimet ndaj Allahut xh.sh duhet që të jenë të mbështetura në tri parimet kryesore, në dashurinë për Allahun xh.sh, në frikë-respektin ndaj...