Image 01 Image 02 Image 03 Image 03
echo content

artikuj
 

Tatli e lehtė


E mėrkure 25 Korrik 2012 17:23

Nevojiten:

 

1 ve,

1 gotë sheqer,

1 gotë griz ,

2 gota kokos,

1 gotë vaj,

1 gotë jogurt,

2 lugë miell dhe

1 kese pluhur për fryerje.

 

Fillimishtë i tund vezen dhe sheqerin derisa te tretet sheqeri, pastaj vajin, jogurtin, grizin,  kokosin  dhe në fund miellin me pluhurin për fryerje .I përzien deri të formohet një masë të cilën e vendos  në tepsin paraprakisht të lyer me vaj. E pjek  në temperaturë 1800C.

Sherbeti: 2 gota ujë dhe

               3 gota sheqer.

Përmbi, pasi te vendosni sherbetin ,tatlia mund të zbukurohet me fara bademi.                    Ju bëftë mirë. /mesazhi/Tatli e lehtė

Pyetja me poshte eshte per te evituar spam emailat te gjeneruara nga robotet.

5 + 7 = ?