Image 01 Image 02 Image 03 Image 03
echo content

artikuj
 

ĖMBĖLSIRE ME KEKSĖ TĖ BLUAR


E mėrkure 25 Gusht 2010 11:58

Përshkrimi

kjo eshte recet embelsire ;me keksa te bluara .

 

Përbërësit

•1 kg plazma te bluara

•1 got sheqer

•1 qokolat kuzhine

•2 margarina

•100 gram rrush te that

•100 gram kokos

Udhëzime per pregaditje

Marrim nje en te thell dhe ne en qesim keksat e bluara keksave ia shtojme edhe rrushin e that i perziejm pastaj ia shtojme edhe kokosin prap i perziejm e shtojme edhe nje got me sheqer ne enen me keksa i perziejm .ne nje en tjeter i shkrijme 2 margarinat pastaj margarinen e qesim ne enen e keksave te perziera i bashkojme me keksa

dhe i perziejm derisa sa te zbuten keksat. marrim gotat i mbushim me brumin te perber me keksa, dhe presim derisa brumi te behet i fort.ne nje en tjeter shkrijme qokoladen per keksa

marim gotat me brumin e keksave dhe i heqim prej gotave dhe ato marin formen e rrunbullakt

dhe ne qdo cop hedhim qokolat te shkrire dhe kokos permbi.

dhe embelsira eshte e gatshme per tu ngren.

ju beft mire

/ndihmoniteverferit.com/ĖMBĖLSIRE ME KEKSĖ TĖ BLUAR

Pyetja me poshte eshte per te evituar spam emailat te gjeneruara nga robotet.

4 + 5 = ?