Image 01 Image 02 Image 03 Image 03
echo content

artikuj
 

Kifle tė njelmėta


E hėne 16 Janar 2012 23:40

Përbërësit:

 

-1/2 e litrit qumësht të vakët

-2/3 Lugë sheqer

-1/2 tharmi

-1 kg miell

-1 lugë e vogël kripë

-3 vezë

-1 dl vaj

-Margarinë

 

Përgatitja:

 

Në gjysmë litri qumështi të vakët hidhni 2/3 e lugës me sheqer dhe gjysmë tharmi dhe prisni të vijë. Përzieni një kilogram miell, një lugë të vogël kripë, 3 vezë, 1 dl vaj, ia shtoni këtë qumështit dhe prisni që brumi të vijë.

Kur brumi të vijë, e tëholloni 2-3 herë, grini përmbi margarinën dhe i bëni kiflet./recetakuzhine/

 Kifle tė njelmėta

Pyetja me poshte eshte per te evituar spam emailat te gjeneruara nga robotet.

6 + 4 = ?