Image 01 Image 02 Image 03 Image 03
echo content

artikuj
 

lakror misri me spinaq


E diel 16 Mars 2014 22:54

Nevojiten:

2 ve,

500gr spinaq,

djathë,

300 gr.mazë shtëpie,

300 gr.jogurtë,

1 kese pluhur për fryerje,

1 lugë krypë,

1 gotë vaj  dhe

500 gr.miell misri  ( miell i kollomojtë)

 

Pregatitja:

Spinaqi  e grijmë ,e lajmë dhe pasi të kullohet ,përzihet me djathë ,vaj,pak mazë dhe kryp.

Në një enë me ujë të vakët  shtohen vezët e tundura më herët, pastaj jogurti , vaji ,maza,pluhuri për fryerje,krypa dhe në fund mielli.Te gjitha këto përzihen derisa të formohet masa  e njëllojtë.Gjysma  e masës së formuar shtrihet në tepsinë e lyer paraprakishtë me vaj.Përmbi shtesë vendoset spinaqi dhe mbi të gjysma tjetër e mbetur e masës së kollomojtë.Piqet në temp.2000C.Ju bëftë mirë./mesazhi/lakror misri me spinaq

Pyetja me poshte eshte per te evituar spam emailat te gjeneruara nga robotet.

7 + 5 = ?