Image 01 Image 02 Image 03 Image 03
echo content

artikuj
 

Torte e thjeshtė


E shtune 7 Janar 2012 22:06

Nevojiten:

 

2 ve,

2 gota sheqer,

2 gota qumësht,

1 gotë vaj,

1 pecivë,

1 vanillë sheqer,

24 lugë miell,

pudinga të ndryshëm,

kokos.

 

Përgatitja: Përgatitet brumi nga materiali i sipërshënuar pjeken dy ose tre petë në tepsi të lyer me vaj dhe letër sipri. Petët renditën një mbi një në mes mbushen me puding ose keksa të përzier me puding. Dekorohet me kokos. /pertymoter/Torte e thjeshtė

Pyetja me poshte eshte per te evituar spam emailat te gjeneruara nga robotet.

1 + 4 = ?