Image 01 Image 02 Image 03 Image 03
echo content

artikuj
 

vizita tek vorrezat

muhameti - Selam Alejum , deshta me dit rreth qeshtjes se cilat dua apo qfar duhet te themi kur i vizitojm vorrezat e prindve , p.sh. per bajram po per pervjetor apo edhe kur i vizitojm keshtu ne eten e perditshme? Selam Alejkum All-llahu ju shperbleft

E mėrkure 15 Maj 2013 12:28

Selam alejkum - Kur ti vizitojm vorrezat duhet te veprojm ashtu si ka veprua Muhamedia a.s. qe kur ka hy ne vorreza te themi : " eselamualejkum ehle darilmu'minin entumusabikune ve nahnu lahikune bikum inshalla gaferalluhu lena ve lekum " Paqa e Allahut qoft mbi ju , o banor besimtar , ju keni shkuar para nesh e ne me lejen e Allahut do te vimi pas jush , Allahu na faltë neve dhe juve .

Te lutemi per ta ashtu si dojm ne duke perkujtuar se nje dite do jemi ne varre.vizita tek vorrezat

Pyetja me poshte eshte per te evituar spam emailat te gjeneruara nga robotet.

1 + 4 = ?
Për të dërguar koment së pari duhet të Kyçeni ose të Regjistroheni në mesazhi.com