Galaxy Buds 2 Pro përmirësojnë anulimin e zhurmave për 230 dollarë

0
Për nga dizajni Buds 2 Pro janë 15% më të vogla se Buds Pro. Kasa mbetet e pandryshuar dhe ka certifikimin IPX7 për mbrojtje...

Samsung Galaxy Watch 5 është thjeshtë një rafinim i Watch 4

0
Sensori BioActive i cili është pas shumë të dhënave që grumbullohen rreth shëndetit të përdoruesit dhe që debutoi me Watch 4, tashmë është më...

Galaxy Z Fold 4 bëhet zyrtar, në shitje më 26 Gusht për 1,800 dollarë

0
Rezistenca e telefonit është përmirësuar gjithashtu me Samsung që po përdor alumin për boshtin dhe kornizën e telefonit së bashku me xhamin Gorilla Victus+...

Kosova fiton dy medalje të arta në Olimpiadën Matematike Ndërkombëtare për Studentë Universitarë

0
Kosova ka fituar dy medalje të arta dhe një medalje të argjendtë në Olimpiadën Matematike për Studentë Ndërkombëtarë për Studentë Universitarë – IMC 2022. Kështu...

Elon Musk shet 7 miliardë dollarë aksione në Tesla

0
Por gjatë fundjavës ekzekutivi i Tesla foli me tone më të ulëta duke thënë se nëse Twitter thjeshtë ofron metodën sesi përllogarit profilet e...

5 arsye për të përdorur shfletuesin Brave në vend të Chrome

0
Brave, një shfletues free dhe open-source ka shpërthyer në popullaritet në vitet e fundit dhe është padyshim superior kur flasim për privatësinë online. Google Chrome...

Nvidia humbet miliarda dollarë ndërsa AMD lulëzon

0
AMD ka një avantazh ndaj Nvidia kur flasim për shitjet në industrinë gaming falë bashkëpunimit me Microsoft, Sony dhe Asus. Tre mujori i dytë i...

Funksionet e reja të WhatsApp e dërgojnë privatësinë në një nivel tjetër

0
Ju mund të zgjidhni se cilat kontakte mund të shohin statusin tuaj online dhe kush jo. Funksionaliteti do të i disponueshëm për përdoruesit në...

Uplift Western Balkans ndez motorët e edicionit të katërt

0
Shpërblime deri në 17 mijë euro cash për startupet më të mira, mentorim me mbi 50 ekspertë Shqiptarë dhe të huaj, 3 muaj program...

Twitter thotë se të dhënat e disa përdoruesve janë ekspozuar

0
Problemi i sigurisë u zbulua nga një hulumtues sigurie e cili kontaktoi Twitter përmes programit të shpërblimit të Twitter për gjetjen e problemeve të...