Keni dhimbje të këmbëve, këto janë ushtrimet më të mira për t’i qetësuar

0
Shumë njerëz përjetojnë dhimbje në këmbë ose kyçin e këmbës. Të pasurit këmbë të forta mund të ndihmojë në zbutjen e dhimbjes dhe në përmirësimin...

Mungesa e vitaminës D mund të dallohet nga nuhatja dhe shija

0
Vitamina që rrit fuqimisht sistemin mbrojtës të trupit tonë dhe që është bërë suplementi më i rëndësishëm gjatë pandemisë, është sigurisht vitamina D. Gjatë pandemisë,...

Çaji jeshil: Përfitimet dhe efektet anësore që duhet t’i dini!

0
Çaji jeshil (Camellia sinensis) vjen nga bima e çajit e njohur si Camellia sinensis. Është një burim fuqie i shëndetshëm që është përdorur për shekuj...

Aspirina, miku apo armiku i zemrës!

0
Është e rëndësishme që njerëzit të kuptojnë se vetëm për shkak se aspirina jepet pa recetë nuk do të thotë se është domosdoshmërisht e...

Ekspertët thonë se është fruti më i shëndetshëm: Mbron zemrën, rregullon presionin e gjakut,...

0
Sipas ekspertëve boronicat janë të pasura me vitamina, minerale dhe antioksidantë që ruajnë shëndetin dhe mbrojnë nga efektet negative të oksidimit dhe radikalëve të...

Ja si të ushqeheni sipas moshës/ Ushqimet që duhet të konsumojë patjetër çdo grua

0
Nuk është çudi që shijet tona për ushqimin të ndryshojnë me kalimin e viteve. Por, çfarë ushqimi duhet të hamë, që na ofron vitaminat...

Ftohje vere apo alergji? Shqetësimet e këtij seozni, disa ndryshime si t’i dalloni nga...

0
Një ftohje verore është një ftohje e zakonshme që kapni gjatë ditëve të ngrohta. Shpesh njerëzit e ngatërrojnë atë me alergjitë sezonale të verës....

10 gabime që nuk duhet të bëni kurrë kur gatuani makarona

0
Uji, kripa, koha dhe erëzat e duhura janë vetëm disa nga kushtet bazë për të sjellë në tryezë një pjatë të përsosur makaronash. Por në...

Ushqimet që duhet të konsumoni kur keni ndjesinë e bezdisshme të fryrjes!

0
Të gjithëve na kanë ndodhur të shohim një fryrje të barkut pas abuzimit me ushqimit dhe të na duket sikur, papritur, të lëvizësh është...

Përmirëson tretjen dhe shikimin, hani këtë frut nëse dëshironi të forconi trupin

0
Ky ushqim jep aq shumë përfitime saqë edhe egjiptianët e lashtë e përdornin si ilaç. Është selino dhe me të drejtë ka epitetin e...