Konfirmohet vdekja e dy vëllezërve nga Gjilani, njëri nxirret nga rrënojat

Shemsi dhe Isa Abazi nga Gjilani kanë humbur jetën në Durrës.

Tërmeti prej 6.4 shkallë i riterit, ka lënë të vdekur edhe dy vëllezërit Abazi nga Gjilani.

Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net, ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani.

Hasani ka thënë se trupi i pajetë i Isa Abazait është nxjerrë, ndërkaq janë duke u bërë përpjekje që edhe trupi i Shemsiut të nxirret nga gërmadhat e hotelit.

“Të dytë e kanë humbur jetën. Isën e kanë nxjerrë, e pritet edhe Shemsiu që të nxjerrët nga rrënojat jam në vendin e ngjarjes”, deklaroi ambasadori Hasani.