Image 01 Image 02 Image 03 Image 03
Kujdesi ndaj jetimit
artikuj

Administrator

,

Te fundit

Tė gjitha shkrimet e autorit >>

Kujdesi ndaj jetimit

Autor: Administrator E premte 1 Nėntore 2013 09:51 AM

MashaAllah, na bene te lumtur fakti qe kemi kesi motra bamirese. Lusim Allahun qe tua pranon kete veper te mire, dhe tua shperblen me xhennet. Vetem perkdhelja e jetimit ka shperblime tek Allah, e sa e sa perkedheljet dhe dashurine e kujdesin do i jep nje grua qe kujdeset per kete femije. Vetem te jeni e kujdesshme dhe ta beni punen vetem per hire te Allahut qe shperblimin ta merrni te plote. Gjithnje duhet ta dini qe femiun duhet ta mesoni qe nuk jeni prinderit e tij por jeni te afermit, sepse eshte i ndaluar qe te i thuhet qe jeni prindi. Allahu ju ndihmofte ne perkushtimin tuaj.

Opinionet e autorėve nuk paraqesin domosdoshmėrisht edhe opinionin e redaksisė sė portalit www.mesazhi.com
Kujdesi ndaj jetimitPër të dërguar koment së pari duhet të Kyçeni ose të Regjistroheni në mesazhi.com

Arkivi i autoreve

Mendime / Komente