Sulmi terrorist në kampin ushtarak, 60 persona të vdekur

Të paktën 60 persona kanë mbetur të vrarë nga një sulm në një bazë ushtarake në Nigeri në perëndim të Tillaberi.

Terroristët bombarduan kampin me predha dhe si pasojë e shpërthimeve rezultati ishte katastrofik.

Momentalisht nuk ka asnjë informacion zyrtar se cili grupim ishte autori i ngjarjes së rëndë.

Autoritetet po vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes./Ora News