Rajon dhe Botë

SPORT

Artikuj

Lidhjet e Vuçiqit me Radojiçiqin dhe Veselinoviqin, kriminelët serbë që u...

0
Shtetet e Bashkuara të Amerikës vënë sot sanksione ndaj anëtarëve dhe krerëve të bandave kriminale të veriut të Kosovës. Në mesin e tyre është edhe...

Na fal ja ResulAllah

0
Na fal ja ResulAllah për ngutjen në hutben e kaluar, ku folëm për Salavatet ndaj teje. Na fal që e trajtuam Salavatin me nguti,...

Shpirti pas vdekjes dhe jeta e varrit

0
Kur besimi në botën tjetër është i dobët, shumë gjëra nuk marrin kuptim prej kësaj jete. Padrejtësia më e madhe që mund t`i bësh...

Gjumë të ëmbël

Jetë / Shëndetësi

Në Kosovë 10 raste të reja me COVID-19

0
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe...

Nëse vuani nga të vjellat gjatë shtatzënisë, është një shenjë e mirë për fëmijën

0
Shtatzënia mund të jetë periudhë e mrekullueshme, por edhe shumë sfiduese dhe të vjellat në...

​Pija ‘e zezë’ që ul sheqerin në gjak

0
Nivelet e sheqerit në gjak priren të rriten pas ngrënies së ushqimeve me niseshte, por...

Kafeja mund të zvogëlojë rrezikun për t’u prekur nga kjo sëmundje, zbulon një studim i ri

0
Nëse keni menduar që të hiqni dorë nga pirja e kafesë në mëngjës, lexoni këtë...

Fillon dhënia e dozës së tretë të vaksinës kundër COVID-19 në Kosovë

0
Komiteti për imunizim të popullatës me vaksinën kundër COVID-19 në takimin e mbajtur të martën,...

Teknologji

BMW “ngacmon” rivalët me veturën elektrike i7

0
BMW-ja ka “ngacmuar” rivalët me veturën elektrike i7, me disa ku shihet se vetura i nënshtrohet testimit dimëror në Arjeplog, Suedia veriore. Kur të lansohet...

Kuriozitete

Tentakula 10 metra të gjata, shkencëtarët zbulojnë kandilin gjigand

0
Një grup shkencëtarësh kanë konfirmuar shfaqjen e rrallë të një kandili deti gjigand me tentakula 10 metër të gjata në ujërat e gjirit Monterei...

AUTO

BMW “ngacmon” rivalët me veturën elektrike i7

0
BMW-ja ka “ngacmuar” rivalët me veturën elektrike i7, me disa ku shihet se vetura i nënshtrohet testimit dimëror në Arjeplog, Suedia veriore. Kur të lansohet...

Opinione

Receta e ditës