Albin Kurti zbulon emrat e ministrave të Vetëvendosjes

Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje,ka propozuar sot emrat për ministra dhe zëvendëskryeministrin e dytë. Ai ka njoftuar se ka zgjedhur për zëvendëskryeministër të dytë, Haki Abazin. Ndërkaq, si ministre të drejtësisë, Kurti ka njoftuar se kanë zgjedhur Albulena Haxhiun. Ministër i Punëve të Jashtme, Blerim Reka ndërsa, Ministër i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi. … Continue reading Albin Kurti zbulon emrat e ministrave të Vetëvendosjes