Ballina Lajmet Kosovë Ambasadori i SHBA-së: Mos i kërcënoni ata që votojnë Demarkacionin

Ambasadori i SHBA-së: Mos i kërcënoni ata që votojnë Demarkacionin

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka mirëpritur punën e Komisionit për matjen e territorit lidhur me marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi.

Ai përmes një deklarate në rrjetin e tij social Twitter, ka thënë se çdo kërcënim që u bëhet zyrtarëve publik për votën e tyre për demarkacionin, është i dënueshëm, transmeton Indeksonline.

“Mirëpres punën profesionale të Komisionit për Marrëveshjen e Demarkacionit të kufirit dhe dënoj çdo kërcënim drejtuar zyrtarëve publik rreth votës së tyre për demarkacionin. Kjo është e papranueshme në demokraci”, ka shkruar ai.

Exit mobile version