Biden mbërrin në Vatikan për t’u takuar me papën

Presidenti amerikan Joe Biden ka mbërritur në Vatikan, ku do të takohet me Papa Françeskun, transmeton Anadolu Agency (AA).

Siç është paralajmëruar, ata pritet të diskutojnë pandeminë COVID-19, ndryshimet klimatike dhe varfërinë.

Biden dhe gruaja e tij Jill mbërritën në Vatikan nën masa të rrepta sigurie.

Autokolona e presidenciale përbëhej nga rreth 80 automjete.

Biden mbërriti në Romë për samitin e G20-tës. /aa