Cili tank mbushet i pari?

0
Edhe shkencerisht eshte konfirmuar se detyrat logjike e stimulojne trurin qe te kete mendime me te kthjellura, dhe per me teper e ngadalesojne procesin...

Në Mitrovicë hapet “Aqua Parku” “më i madh në vend e rajon”

0
Në qytetin e Mitrovicës është hapur parku ujor “Aqua Park” afër Liqenit Akumulues, i cili, sipas njoftimit për media të komunës së...

Barcoleta: Dieta

0
Sa qenkeni dobësuar! A jeni duke mbajtur ndonjë dietë të veçantë? Po: Patate, misër, speca, domate, e shumë të tjera. Gazetari: I ke zier apo fërguar? Fshatari:...

Mijëra shqiptarë pushime në Turqi, këtë verë 11% më shumë se në vitin 2018

0
Turqia vijon të kryesojë si destinacioni turistik më i zgjedhur nga shqiptarët. 7 020 shqiptarë më shumë kanë shkuar...

Kështu zhvillohet loja “kile” në mënyrë profesionale (Video)

0
Loja “Kile” është loja më e shpeshtë që e kmi luajtur në fëmijëri. Në këtë lojë përfshiheshin tre apo më shumë lojtarë, që ndjekin...

Si funksionojnë shkallët elektrike? (VIDEO)

0
Shkallet e para levizese u zbuluan ne vitin 1896, dhe qe nga atehere, nuk kane rreshtur se perdoruari. Motori elektrik i tyre e levize...

Skijimi në shkretëtirat e Egjiptit gjithnjë e më popullor

0
Egjipti, një vend ku në sasi të vogla dhe shumë rrallë bie shi, e lëre më borë, vështirë është të pritet që...

Stambolli, aty ku macet e zakonshme bëjnë jetë të jashtëzakonshme (Foto dhe Video)

0
Me madhështinë arkitekturore, pikat turistike dhe kulturore, Stambolli është një nga destinacionet më të njohura të udhëtimit në botë. Përveçse është shtëpia e miliona...

Breshka që “refuzon” të largohet nga Shqipëria

0
Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura deklaron se breshka detare e llojit Kareta Kareta, e gjetur dy javë më parë në Kune Vain, u...

Foto: 10 gjurmë që gjenden patjetër në shtëpinë e një muslimani

0
Çdo shtëpi ka tiparet e saj. Disa njerëz pëlqejnë të kenë gjithmonë ambientin e pastër dhe të rregullt (dhe investojnë në këtë aspekt), ndërsa...