Nisin talljet me Donika Kadaj Bujupin, pas vendimit për rikthim në AAK (Foto)

0
Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Donika Kadaj Bujupi është rikthyer në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, shkruan Periskopi. Lajmin për këtë vendim të papritur të...

Mund të marrin aq shumë mësim nga këta fëmijë! (Video)

0
Cdo mëngjes është i njëjtë për këta dy fëmijë. Ata zgjohen dhe vazhdojnë ditën me përqafime, për dallim nga fëmijët e zakonshëm që nisin...

Këto ndërtesa do t’iu habisin me format e tyre – FOTO

0
Kur ndërtoni një shtëpi, në shumicën e rasteve përfundimi është stili tradicional që i ngjason shumë edhe ndërtesave të tjera. Megjithatë, disa njerëz kanë ide,...

Transformimi me Photoshop i Franck Ribery (VIDEO)

0
Përdorimi i programit editues “Photoshop” mund të transformoj pamjen e një njeriu. Figurat e njohura publike janë në qendër të përdorimit të këtij programi,...

Sondazhi: Ja cili çift vlerësohet “më së shumti” në botë

0
Për disa ajo është “Zonja e Parë e Përjetshme”, e ndaj Michelle Obama është “më e vlerësuar” në mbarë botën.

Të zhytesh në ujë të ftohtë gjatë verës është vdekjeprurëse, mjekët japin arsyen

0
Temperaturat gjatë kësaj periudhe janë shumë të larta dhe njerëzit gjejnë mënyra të ndryshme për tu freskuar. Nuk ka asgjë më tërheqëse sesa zhytja në...

Pushimet “Hallall” ja si dhe ku mund ti gjeni “pushimet e ëndërrave”

0
Është hapur së fundmi një faqe e re në internet për udhëtarët muslimanë, e cila përfshin një bazë të dhënash të restoranteve hallall dhe...

Sa e njihni matematiken? Pergjigjuni kesaj pyetjeje!

0
Për sa orë e kanë kryer punën këta dy punëtorë, kur Agimi e kryen nje punë për 20 ore, ndersa Besniku të njejën  punë...

E gjeni çfarë fshihet në xhungël? (Foto)

0
Kohët e fundit publikohen lojëra të ndryshme në internet, për syrin dhe mendjen. Një ndër lojërat e populluara është “gjej çfarë është fshehur”. Po ju...

Stambolli, aty ku macet e zakonshme bëjnë jetë të jashtëzakonshme (Foto dhe Video)

0
Me madhështinë arkitekturore, pikat turistike dhe kulturore, Stambolli është një nga destinacionet më të njohura të udhëtimit në botë. Përveçse është shtëpia e miliona...