Turqi, prodhimi i automjeteve tejkalon shifrën 1 milion në periudhën janar-tetor

0
Prodhimi automotiv në Turqi, duke përfshirë automjetet e lehta komerciale, traktorët dhe automobilat, kapërceu shifrën 1 milion gjatë periudhës janar-tetor, sipas një raporti të...

A e dini çfarë i bëjnë gjethet veturës, nëse e lini gjithë ditën me...

0
Të gjithë shoferët kanë vështirësi kur bie bora e parë. Por çfarë ndodh kur vjen vjeshta? Këto ditë, shoferët janë të munduar nga një...

Prodhimi i makinave në Mbretërinë e Bashkuar gjatë shtatorit ra në nivelin më të...

0
Sipas shifrave të fundit nga Shoqëria e Prodhuesve dhe Tregtarëve të Motorëve (SMMT) kjo shifër është alarmante për industrinë e makinave. Vetëm 114.732 makina u...

Makina e parë e Turqisë do të sigurojë jetë më të gjatë të baterisë

0
Makina e parë e prodhimit vendor të Turqisë do të ketë një jetëgjatësi më të madhe të baterisë sesa konkurrentët e saj, thanë prodhuesit...

Volkswagen investon në prodhimin e automjeteve elektrike në Kinë

0
Prodhuesi gjerman i automobilave Volkswagen paralajmëroi se do të investojë 15 miliardë euro në prodhimin e automjeteve elektrike përmes investimit të përbashkët...

BE: Shitja e automjeteve të reja në gusht ulet për 18,9 për qind

0
Në hijen e luftës kundër pasojave të pandemisë COVID-19 në Bashkimin Evropian(BE) gjatë tetë muajve të fundit shitjet e makinave të reja...

Mercedes S-Class i 2021-ës: Gjithçka që duhet të dini për të

0
S-Class nga Mercedes Benz është një nga modelet më luksoze e më futuristike për kah teknologjia. Edhe me modelin...

Cadillacu prezanton modelin e parë elektrik

0
Cadillac mund të jetë futur vonë në tregun e veturave luksoze elektrike, por me modelin e parë ka marrë vëmendjen e plotë....

Bruna Tafili fiton garën automobilistike në Slalom

0
Konsiderohej sport për femra, e për shumë shqiptare deri vonë ka qenë gjë e veshtirë për t'u pranuar. Të mos flasim për...

“Daimler” shkurton orët e punës dhe shpërblimet

0
Kompania “Daimler” pritet të shkurtojë orët e punës dhe pagesat e shpërblimeve, pas marrëveshjes së arritur me përfaqësuesit e punëtorëve, për të...