Galaxy S9 dhe S9+ ‘përmbysin’ nga froni iPhone X

0
Disa javë më parë, Samsung prezantoi dy modelet e reja të tij Galaxy S9 dhe Galaxy S9+, gjatë Kongresit Botëror të Telefonisë në Barcelonë,...

Youtube shton hashtagun si opsion

0
YouTube ka prezantuar në heshtje mënyra të reja për të zbuluar videot gjatë muajve të fundit. Tani, faqja po shtjellon një përditësim që tregon hashtagët...

Së shpejti, ndërtimi i një shtëpie mund të bëhet me 4000 dollarë!

0
Në të ardhmen e afërt, ndërtimi i një shtëpie mund të jetë aq e lehtë sa printimi i një bilete avioni. “New Story”, një...

Pema e mollës së Isaac Newton ende qëndron fort mbi tokë

0
Pema e mollës, më e famshme në botë, akoma qëndron fort mbi tokë, e mbjellur në një kopsht frutash në çifligun me saraje në...

Microsoft Edge harxhon më pak bateri se Chrome dhe Firefox

0
Çdo herë që Microsoft lëshon një përditësim të Windows 10, kryen disa teste të efikasitetit për të dëshmuar se shfletuesi i tyre Edge është...

Fortnite, loja e re që ka “skllavëruar” adoleshentët

0
Fortnite është një video-lojë që u krijua në vitin 2017, por që u bë virale shumë shpejt në të gjithë botën. Prej pak muajsh,...

Vetura suedeze thyen rekordin botëror të shpejtësisë

0
Rekordi i veturës Bugatti Chiron nuk ka zgjatur shumë. Ky rekord është thyer nga vetura suedeze Koenigsegg Agera RS, shkruan ‘businessinsider.com’. Rekordi është thyer për...

WordPress fuqizon 30% të uebsajteve

0
WordPress tashmë fuqizon 30% të uebit sipas firmës analitike W3Techs. Kjo përfaqëson 5% rritje pas dy vitesh kur WordPress arriti në 25% në Nëntor...

Marrëveshje gjigantësh, Google e HTC shkëmbejnë punëtorët dhe miliardat

0
Dy gjigantët elektronik, Google e HTC kanë arritur një marrëveshje të fuqishme. HTC do të marrë 1.1 miliardë dollarë nga Google, ndërsa HTC do...

Edhe një lajm tjetër i mirë për Samsung Galaxy Note 10

0
Pas lansimit të katër smartfonëve të ndryshëm në madhësi në kuadër të serisë 'Galaxy S10', kompania gjigante teknologjike 'Samsung' ka përgatitur një...