Facebook e pranon, 30 milion llogari u hakuan

0
Përpos presionit të shtuar kohëve të fundit ndaj themeluesit dhe drejtuesit te facebook Mark Zuckenberg mbi sigurinë e facebook, kompani pranon që muaj e...

Apple fshin 700 aplikacion nga Appstore

0
Kompania gjigante Apple ka fshirë 700 aplikacione në Appstore të Kinës. Kjo lëvizje ka befasuar pasi që Kina është vendi ku Apple shet më...

Aplikacionet Android vinë në Windows 11 muajin e ardhshëm

0
Funksionimi i aplikacioneve Android në Windows 11 ishte titulli që pushtoi lajmet e botës së teknologjisë vitin e kaluar në konferencën e zhvilluesve. Microsoft ditën...

Android do të “arkivojë” aplikacionet për të liruar kujtesën në pajisje

0
Google po zhvillon një mjet që do t’ju lejojë të “arkivoni” aplikacione të caktuara në mënyrë që të lironi hapësirë ose memorie në pajisje. Google...

Facebook paralajmëron përdoruesit: Do ua mbyllim llogaritë nëse nuk keni foton tuaj

0
Facebook së fundmi ka paralajmëruar përdoruesit e tij se do i mbylli llogaritë e tyre në këtë aplikacion  nëse ata  nuk ngarkojnë një foto...

Këto janë shtatë veçoritë e reja të Samsung Note 9

0
Për shkak të disa thashethemeve të mëhershme, supozohet se telefoni i ri smartphone i Samsung do të ketë një skaner gjurmë gishtash në ekran. A...

Mori çmimin që e meritonte që në… 1968-ën!

0
Quhet Jocelyn Bell Burnell, fituesja e astrofizikës së çmimit ”Breakthrough Prize”, i konsideruar si ”Oscar i shkencës” dhe që vlen më shumë se tre...

Njerëzit kanë humbur mëse 1 miliardë dollarë kriptomonedha në mashtrime

0
Mesatarisht çdo individ kishte humbur 2,600 dollarë. Industria e kriptomonedhave vazhdon të tërheqë njerëzit drejt mashtrimeve. Plot 1 miliardë dollarë janë humbur në mashtrime me...

Intel nis prodhimin e çipeve për kompani të tjera

0
Marrëveshja e prodhimit është një prej arritjeve më të mëdha të Intel që kur lançoi vitin e kaluar biznesin e saj të fabrikave të...

Kartat e kreditit, tregu ngelet i vogël dhe çmimet të larta

0
Zhvillimi i dobët i këtij produkti mund të lidhet sa me prapambetjen në depërtimin e shërbimeve bankare, aq edhe me faktin se ekonomia shqiptare...