Rritja masive e këshilltarëve të kryeministrit dhe zv-kryeministrave, abuzim i buxhetit të Kosovës

0
24 këshilltarë politik, 11 zëvendës-kryeministrat. Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) reagon ndaj nxjerrjes së Rregullores 30/2018 përmes së cilës Qeveria rrit...

Këtë vit regjistrohen në mësim edhe të kthyerit nga Siria

0
Kanë mbetur edhe pak ditë deri në muajin shtator, kur bankave shkollore do t’u bashkohen edhe fëmijët e riatdhesuar nga Siria në...

Në gjygjësinë e Kosovës gjithcka ndahet përvec dretësisë!

0
Dr. Rijad Imeri Ai vend, ku shpresa e fundit e qytetarit është për një shkëndijë drejtësie, aty shuhet edhe ajo... Ngase gjygjësori sot është në shërbim...

I riu nga Podujeva arrin të punësohet në NASA

0
Shumë të rinj nga Kosova ia kanë mësyrë botës. Edhe pse për ndonjërin një gjë e tillë nuk ka dalë si vendim...

Që nga vendosja e taksës, Serbia ka humbur mbi 100 milionë euro

0
Zëvendëskryeministri i Serbisë, Rasim Lajiq, ka thënë se shteti i tij që nga vendosja e taksës ka humbur mbi 100 milionë euro.

Të gjykuarit për krime lufte nuk do të gjykohen sërish

0
ë ftuarit e parë nga Gjykata Speciale javën e ardhshme do të udhëtojnë për në Hagë. Christopher Bennett, zëdhënës i Dhomave të...

Kryetari i SBASHK-ut paralajmëron grevë në arsim: Mund të përsëritet janari i vitit të...

0
Kryetari i SBASHK’ut, Rrahman Jasharaj ka paralajmëruar se do të ketë grevë të përgjithshme në arsim nëse Ministria e Financave nuk i...

Gjobë deri në 2 mijë euro për personat fizikë e deri 8 mijë atyre...

0
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka treguar sa do të jenë gjobat për mosrespektim të Urdhëresave dhe Vendimeve në kuadër të masave...

Viti i dramave e befasive të mëdha

0
Viti 2018, nga këndvështrimi politik, filloi me premtimet për Kosovën pa viza, Kosovën me Ushtri dhe të anëtarësuar në INTERPOL. Nga këto tri qëllime...

As këtë vit nuk ka shpresë që Kosova të anëtarësohet në INTERPOL

0
Komiteti Ekzekutiv i INTERPOL-it ka vendosur të dërgojë dosjen e Policisë së Kosovës për votim në Asamblenë e Përgjithshme të kësaj organizate,...