Revista britanike: Shqipëria ndër 15 vendet që të gjithë do të vizitonin në 2019

0
Shqipëria është në 15 vendet më të preferuara për britanikët për tu vizituar gjatë vitit 2019. Revista e famshme britanike “Harper’s Bazaar” që i kushtohet...

Burrë e grua, diplomatë në Zvicër

0
Partia Demokratike e Kosovës (PDK) nuk ka mundur ta bëjë deputete aktivisten Valbona Fazliu-Rrecaj, por qeverisja e drejtuar nga ky subjekt politik,...

Disa lloje të pijeve që duhet pirë para gjumit…

0
Është shumë i rëndësishëm detoksifikimi gjatë gjumit, sepse atëherë trupi juaj krijon inde të reja rigjeneruese. Sipas mjekësisë tradicionale kineze, mëlçia, organi kryesor për detoksifikim...

Këto janë procedurat e zgjedhjes së presidentit

0
Kuvendi i Kosovës dhe partitë politike duhet të fillojnë procedurat për zgjedhjen e presidentit të ri një muaj para përfundimit të mandatit të...

Raportet e MI5 sfidojnë këndvështrimet mbi terrorizmin në Britani

0
MI5 ka arritur në përfundimin që nuk ka ndonjë mënyrë të thjeshtë për të identifikuar ata që mund të përfshihen me terrorizmin në Britani,...

Maqedonia Veriore heq ndalesën për peshkun e Kosovës

0
Republika e Maqedonisë Veriore ka marr vendim për eliminimin e ndalesës së eksportit të peshkut nga Kosova , kjo pasi që ministri...

Enver Sekiraqa dënohet me 30 vjet burg për nxitje në vrasjen e Triumf Rizës

0
Enver Sekiraqa, të hënën, është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza. Ai...

Vizitat vendimtare për taksën

0
Vizita në Kosovë e nënsekretarit për Çështje Politike në Departamentin Amerikan të Shtetit, David Hale, këtë të premte dhe të shtune, si...

​Konsumatorët të pa mbrojtur, ngritet 100 përqind numri i ankesave, trajtohen vetëm gjysma e...

0
Sfidues mbetet mbrojtja e të drejtave të konsumatorëve në vend, të cilët përballen me pa siguri në ushqim, mashtrim me zbritjet dhe fryrja e...

Mbi 90 për qind të votave të numëruara, Nisma nuk e kalon pragun

0
KQZ ka numëruar saktësisht 92,6 përqind të votave ku rezultati është përafërsisht i njëjtë. Vetëvendosje prinë, e pasuar nga...