Nata e fundit në shpellë

0
Atëbotë, në Hixhaz ekzistonte një qytet, Beke, i vetmi që kishte faltore të shenjtë. Vendi i kësaj faltoreje ishte i lashtë aq sa ishte...

Kriza islame dhe krizat franceze!

0
Dr. Abdullah el-Xhebari Franca ka praktikuar një sistem të veçantë të politikës me emigrantët e saj. Sistem ky që...

“Vrisni një serb e ne do të vrasim 100 myslimanë”, Kurti kujton deklaratën famëkeqe...

0
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shpërndarë fjalimin famëkeq të presidentit aktual të Serbisë, Aleksandër Vuçiq i cili më 1995 si...

Gruaja nga Skenderaj që ia solli Kosovës dy rekorde Guinnes

0
Një letër e vetme iu desh që të krijojë lulen më të madhe në botë.Arbnora Fejza-Idrizi nga Skenderaj...

BE mbyll kufirin për Kosovën dhe Shqipërinë

0
Bashkimi Evropian nuk do të hapë kufijtë e jashtëm për shtetasit e shumicës së vendeve të Ballkanit Perendimor, pas 1 korrikut, pos...

Bamirësi shqiptare, hapin puse uji në Azi e Afrikë (VIDEO)

0
Fakti se mbi 1 miliard njerëz në botë vuajnë nga mungesa e ujit të pijshëm, i mobilizoi disa kosovarë që të kontribuojnë...

Nga rrëfimet e një të sëmuari me Covid-19

0
Dr Muhamed Murtezi Po ju përcjelli mesazhin e mikut tim nga spitali 8 Shtatori: Vetëdijesohuni o njerëz, me virusin...

Izolohet Presidenti

0
Presidenti Hashim Thaçi, është izoluar nga brenda e nga jashtë. Që prej kohës kur Gjykata Speciale ka treguar për aktakuzën kundër tij,...

Vetëm Turqia dhe Emiratet Arabe nderuan flamurin shqiptar

0
Me rastin e Festës së Pavarësisë së Republikës së Shqipërisë, simboli i kryeqytetit të Ankarasë, Atakule, u ndriçua sot me ngjyrat e flamurit shqiptar. Me...

Forca e Sigurisë së Kosovës pranon donacion nga Turqia

0
Në ambientet e Kazermës “Adem Jashari” të Forcës dhe Sigurisë së Kosovës (FSK) në Prishtinë dje është mbajtur ceremonia e pranim-dorëzimit të...