Stellantis teston e-karburantin në 28 motorë me djegie për një përdorim të mundshëm nga...

0
Veturat me bateri elektrike (BEV) duket se janë e ardhmja e industrisë, dhe njerëzit eventualisht do të duhet që të heqin dorë nga karburantet...

Kalifornia me plan përpara për heqjen e veturave me djegie deri në vitin 2035

0
Shteti i Kalifornisë i kërkoi Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit (EPA) këtë javë që të miratojë planin e saj që kërkon që të gjitha...

Mansory modifikon Cadillac Escalade, i vendosë fellne 26-inç

0
Për projektin e parë, Mansory zgjodhi SUV-in “Full-size” Cadillac Escalade, dhe detaji më që bie në sy janë fellnet gjigante dhe gomat 295/30 R26. Në...

Tesla lançon versione me kosto të ulët të makinave Model S dhe Model X

0
Modelet me kosto më të ulët kushtojnë afro 10 mijë dollarë më pak sesa modeli standard sipas uebsajtit të Tesla. Tesla lançoi versione me kosto...

Tesla besohet se ka ndërtuar deri më tani 100 kamionçina të Cybertruck

0
Prodhuesi amerikan i automjeteve elektrike Tesla, thuhet se ka ndërtuar tashmë rreth 100 kamionçina elektrike Cybertruck qëkur prodhimi i tyre filloi në mes të...

Mercedes-AMG GT Concept E Performance prezanton modelin hibrid plug-in me 800 kuaj/fuqi

0
Mercedes solli një sërë surprizash në Motor Show në Mynih dhe një prej tyre është AMG GT Concept E Performance. Është një koncept me ngjyrë...

A e dinit këtë? Sa karburant harxhon një motor makine kur nuk lëviz nga...

0
Kur e lini motorin të punojë pa lëvizur makina për ta ngrohur makinën apo derisa prisni diçka apo dikë, makina juaj shpenzon kot karburant. Nëse...

Thatcham hap objektin e dytë në Mbretërinë e Bashkuar për të testuar sigurinë e...

0
Organizata e testimit të automjeteve Thatcham Research ka filluar programin e saj të parë kërkimor në qendrën e saj të re në Nottinghamshire, më...

Luminar dhe Mercedes-Benz zgjerojnë marrëveshjen për teknologjinë e vetë-drejtimit

0
Prodhuesi i sensorëve për self-driving apo vozitjes vetë-drejtuese, Luminar Technologies njoftoi një partneritet të zgjeruar me Mercedes-Benz Group të mërkurën për të mundësuar drejtimin...

Tesla arrin prodhimin e 5,000 veturave elektrike në javë në fabrikën Giga Berlin

0
Një tjetër javë – një tjetër moment historik për ekipin në Giga Berlin. Rritja e prodhimit është duke u përshpejtuar dhe javën e kaluar...