Cila pjesë “Made in Turkey” është e pranishme në pothuajse të gjitha makinat?

0
Gjurma e Turqisë në industrinë globale të makinave është e madhe, pasi është një nga eksportuesit më të mëdhenj të automjeteve në Evropë. Sipas Agjencisë...

Dubai tregon veturat e reja të policisë

0
Që të gjithë jemi në dijeni se Dubai ka një flotë të shkëlqyer të veturave të policisë. Ekzistojnë rreth 13 ose më shumë super-vetura në...

Bruna Tafili fiton garën automobilistike në Slalom

0
Konsiderohej sport për femra, e për shumë shqiptare deri vonë ka qenë gjë e veshtirë për t'u pranuar. Të mos flasim për pjesëmarrjen e...

Mercedes S-Class i 2021-ës: Gjithçka që duhet të dini për të

0
S-Class nga Mercedes Benz është një nga modelet më luksoze e më futuristike për kah teknologjia. Edhe me modelin e vitit 2021 ka vazhduar tradita...

Këto janë modele që Volkswagen nuk do t’i largojë nga tregu

0
Volkswagen është bërë paraardhësi i revolucionit elektrik, dhe kjo do të thotë largimi i disa legjendave. Ne kemi shkruar tashmë në lidhje me informacionin që...

Makina më e zezë/ Prezantohet BMW-ja në panairin e Frankfurtit

0
Do të prezantohet në panairin e Frankfurtit si makina më e zezë në botë, e para dhe e vetmja me një lloj pigmenti më...

Volkswagen Golf R Final Edition, një makinë e prodhuar në një numër të kufizuar

0
Volkswagen po ndërton vetëm 450 prej këtyre makinave Golf R Final Edition, me vetëm 150 që do të vihen në dispozicion në tre ngjyra...

Pamjet tronditëse të kamerës shfaqin momentin kur shoferi përplaset qëllimisht me furgonin

0
Një përplasje tronditëse e kapur nga kamerat e veturës është bërë virale në internet. Në video mund të shihet një furgon i bardhë teksa kalon...

Mercedes-Benz CLS i ri, teknologjia i shtohet elegancës (Foto)

0
Mercedes-Benz CLS i vitit 2003 i hapi rrugën makinave pa “çati” dhe tani, pothuajse 15 vjet më pas, ka nxjerrë një brez të ri...

Ja pse çelësin e makinës duhet ta vendosni në një letër alumini

0
Mund t’ju tingëllojë si diçka paranojake, por tashmë kjo teori është pohuar edhe nga një ekspert i sigurisë kibernetike dhe ish-agjent i FBI-së. Mbështjellja e...