Pse dikush do të vazhdonte të paguante parkingun – edhe pse vetura e tij...

0
Misteri vazhdon të jetë prezent rreth asaj se kush mund të jetë pronari i një makine të vjetër, e cila ishte lënë e braktisur...

Renault: taksi robotik deri në vitin 2024 do të bëhet realitet

0
Sipas shefit të Renault, Carlos Ghosn, duhet të zgjidhen vetëm disa shumë probleme ligjore në vitet e ardhshme në mënyrë që taksitë vetë-ngasëse të...

Dilema e Toyota-s: Fuqia Hibride apo Elektrike

0
Toyota është prodhuesi më i madh i automobilave në botë kur bëhet fjalë për shkallën e prodhimit dhe shitjeve. Falë përkushtimit ndaj cilësisë dhe...

​Lista e veturave që prishen më shumë dhe më pak

0
Klubi Gjerman i Automjeteve (ADAC) ka publikuar statistikat e ndërhyrjeve të kryera gjatë vitit të kaluar në makinat nga tre deri në dhjetë vjeç. Siç...

Vetura autonome elektrike e Honda, e projektuar për të transportuar materiale në kantieret e...

0
Honda është e njohur për veturat dhe robotët e saj, dhe në dy vitet e fundit ka kombinuar këto dy botë dhe ka zhvilluar...

Ronin, kabrioleti elektrik me katër dyer i Fisker

0
Fisker ka bërë publike planet për të organizuar “Product Vision Day” më 3 gusht, ku do të zbulojë kabriolin e shumëpritur Ronin. Kompania po i...

Waymo pritet të sjell shërbimin e robot-taksive në qytetin Los Angeles

0
Waymo po sjell shërbimin e saj të robot-taksive Waymo One në Los Angeles, një qytet me autostrada të pafundme, bllokime të trafikut dhe shumë...

Në një event në Los Angeles, TCL zbulon ekranin e lakuar të automobilave me...

0
Në eventin Society for Information Display të mbajtur në Los Anxhelos, TCL CSOT zbuloi ekranin e saj të parë të automobilave, dhe është i...

Policia australiane bënë thirrje kundër vozitjes në gjendje të dehur, por jo të gjithë...

0
Agjencitë e policisë në të gjithë Australinë po u bëjnë apel shoferëve që të mendojnë mirë përpara se ta kapin timonin, ky apel vije...

Bugatti zbulon Centodiecin e parë, “bisha” që prodhon 1.600 kuaj-fuqi

0
Më në fund është prezantuar njësia e re e prodhuar të Centodieci, që në shenjë respekti për modelin legjendar të viteve të 90-ta u...