​A e dini se cilat vetura kanë më shumë defekte në Evropë

0
Një studim i madh evropian i besueshmërisë së makinave dhe kënaqësisë së klientit ka dhënë rezultate interesante dhe një sërë surprizash. Sondazhi u krye nga...

Turqia prezanton veturat elektrike në panairin më të madh në SHBA

0
Panairi më i madh në botë i arritjeve teknologjike, që tradicionalisht mbahet çdo vit në Las Vegas, do të presë këtë radhë nga 5...

Teknologjia në veturat e ardhshme të “Mercedes” do t’i bëjë të lumtur të gjithë

0
Rregullatorët gjermanë kanë miratuar një sistem të ndërtuar nga Daimler dhe Bosch që lejon parkimin automatik të veturës, pa prezencën e shoferit. Kjo e bën...

Turqi, prodhimi i automjeteve tejkalon shifrën 1 milion në periudhën janar-tetor

0
Prodhimi automotiv në Turqi, duke përfshirë automjetet e lehta komerciale, traktorët dhe automobilat, kapërceu shifrën 1 milion gjatë periudhës janar-tetor, sipas një raporti të...

Porsche tregon fotografitë e para të një Macan elektrik

0
Porsche po provon për herë të parë makinën elektrike në rrugë. Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë...

Publikohet super-modeli i modifikuar i Mercedes G-Class

0
Lumma Design, kompani për modifikimin e veturave, ka publikuar modelin e ndërhyrë të serisë ‘G-Class’ të Mërcedes. Për këtë veturë, firma ka përzgjedhur rrotat 22-inç...

Makina elektrike Xiaomi vjen në 2023

0
Duke cituar njerëz të afërt me çështjen, Reuters raportoi se Xiaomi është në bisedime me Great Wall Motor për të prodhuar makina me brendin...

Turqi, “Kamioni Digjital” do të udhëtojë në 52 provinca

0
Drejtoria e Komunikimit e Presidencës së Turqisë nisi projektin e saj "Kamioni Digjital" për të treguar prosperitetin kombëtar, historik, kulturor, shkencor dhe teknologjik të...

Kjo është marka më e mirë e veturave për vitin 2017

0
Audi, markë luksoze e menaxhuar nga Volkswagen, ofron një linjë të plotë të automjeteve luksoze me performancë të dukshme. Rrënjët e Audi mund të gjurmohen...

Ky është gabimi me kondicionerin e makinës që bëjnë të gjithë shoferët

0
Shumica e shoferëve, sapo ndezin motorin, ndezin kondicionerin (A/C). E megjithatë, sa herë që e bëjmë këtë, rrezikojmë shëndetin tonë. Kjo sepse kur e lëmë...