Rreth 50 milionë euro në një vend – kështu dukej një xhiro e gati...

0
Për shumicën e njerëzve që pëlqejnë veturat, të shohësh një Lamborghini në rrugë mund të jetë emocionuese. Por, imagjinojeni se ishte të shtunën kur gati...

Honda elektrifikon 10 modele motoçikletash

0
Në të njëjtën kohë kompania tha se do të vazhdojë prodhimin e modeleve me motorë me karburant duke premtuar ti bëjë më miqësor me...

Volkswagen tregon më në fund se si do duket Golf GTI

0
Dy javë përpara prezantimit në eventin e makinave në Gjenevë, janë publikuar pamje të Volkswagen Golf GTI të ri. Në foton e shpërndarë nga vetë...

Mazda 6 me dizajn të ri (Foto)

0
Mazda për herë të dytë ka freskuar “gjashtëshin” aktual dhe përveç ndryshimeve stilistike, vjen me motor me 250 kuaj fuqi. Prodhuesi japonez ka prezantuar në...

Aston Martin DBS 770 Ultimate shitet për 761 mijë euro

0
Kopja e parë e modelit Aston Martin DBS 770 Ultimate është shitur në ankand dhe e gjithë shuma do të dhurohet për qëllime humanitare. Ankandi...

Autobusi që brenda 15 sekondave shndërrohet në tren

0
Kur përmendim Japoninë na shkon mendja të robotët dhe inovacionet e ndryshme teknologjike, por ata kësaj radhe kanë shkuar një hap më tej –...

Porsche ka ndërtuar më shumë vetura garash të versionit 911 sesa modele të tjera...

0
Porsche Motorsport po feston një moment historik të madh me prodhimin e veturës së sajtë 5,000-të të garave Cup 911 bazuar në modelin Porsche...

A keni parë ndonjëherë biçikletë me rrota katrore?

0
Një sërë biçikletash të çuditshme dhe të mrekullueshme janë zhvilluar ndër vite, por ky model i fundit është ndoshta më i çuditshmi deri më...

Këto janë pasojat kur mungon durimi në komunikacion (VIDEO)

0
Një kamion të këtillë shumë rrallë mund ta takoj dikush në rrugë. Gjatësia e tij bën që automjetet të presin disa minuta për të...

Toyota për modelet elektrike do të ofrojë ndërrues manual të shpejtësisë

0
Toyota elektrike e ardhme do të ketë një marsh manual të ndërrimit të shpejtësive, por edhe gjithçka që e bën të veçantë drejtimin e...