Kurti: Liderët po pasurohen ndërkaq në Kosovë çdo i dyti është i papunë

0
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në Ditën e të Drejtave të Punëtorëve ka thënë se në Kosovë çdo i dyti është i papunë. Përmes...

President, re nga provimi historik!

0
Shkruan: Fadil Maloku Është një thënie e Xh. Orvelit, ku thuhet që; "Nëse, mendimet e prishin gjuhën, atëherë, gjuha domosdoshmërisht do i prishë mendimet", që...

Ish-ministri Agani përmes një letre jep fakte që e sqarojnë “padrejtësinë e bërë ndaj...

0
Ish-ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani, pas shpalljes fajtor dhe dënimit me 2 vjet e gjysmë burgim nga Gjykata Themelore në Prishtinë, i është drejtuar...

Trysnia amerikane mbi Presidencën, sinjal evident se do kemi zgjedhje të reja sivjet

0
Shkruan: Fadil Maloku - Sociolog Meqë më në fund, me insistimin dhe trysninë e ambasadorit amerikan, po fillon dekretimi i anëtarëve të KQZ-s (se për...

Krasniqi për letrën e Thaçit drejtuar Trump: Presidenti ka bërë shkelje kushtetuese

0
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka komentuar letrën që presidenti i vendit, Hashim Thaçi ia ka kthyer presidentit amerikan, Donald Trump. Përmes një...

“Ra ky mort e u pamë”!

0
Tani kur epilogu i kësaj ngjarjeje thuaj se po përmbyllet, doli në shesh një gjë që ndoshta të gjithë e dinim, por thjeshtë nuk...

Shtetet e BE-së kundër Kosovës, shkaqet: Qëndrimi proamerikan, frika nga Rusia dhe islamofobia

0
Profesori i Universitetit të Prishtinës, Milazim Kraniqi, ka komentuar për, siç i ka quajtur ai, presionet e shteteve të Bashkimit Evropian ndaj Kosovës. Krasniqi ka...

Krasniqi: Që nga komunizmi, askush s’i ka bërë shërbim më të mirë Serbisë sesa...

0
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, aktualisht kryetar i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë se askush sesa Hashim Thaçi nuk u...

Dy arsyet e mundshme të ardhjes së ambasadorit amerikan nga Beogradi në Kosovë

0
Vizita e ambasadorit amerikan në Serbi, Kyle Scott, në Kosovë, dhe takimet e tij me krerët e shtetit, po shihen si jo të rastësishme....

BAJRAMI DHE “BESIMTARËT” PA SHIJE

0
“Thuaj: namazi im, edhe kurbani im, jeta ime dhe vdekja ime janë thjesht për Allahun, Zotin e Botëve” (El-En’am, 162) Kaloi një festë fetare që...