Si duket ushqimi i spitalit nëpër botë (Foto)

0
Ushqimi i spitalit nuk ka një reputacion të mirë, por një koleksion fotosh është përpjekur ta ndryshojë këtë gjë. “Sunbelt Staffing” ka grumbulluar foto të...

Dobësohuni me uthull molle

0
Për vite me radhë mendohej që uthulla e mollës mund të ndihmojë në luftën kundër kilogramëve të tepërt, dhe tani kjo më në fund...

A është e dëmshme të hani çdo ditë vezë?

0
A është e dëmshme të hani çdo ditë vezë? Disa rregulla në të ushqyer janë intuitive. Përshembull, ju e dini që duhet të konsumoni perime...

Veprimet ofenduese të supermarketeve për Ramazan (FOTO)

0
Shumë supermarkete në mbarë botën japin promovime të veçanta gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit për klientët e tyre muslimanë. Por siç do ta shihni...

Shenjat që tregojnë se keni nevojë për karbohidrate

0
Profesionistët e fitness-it kanë hamendësuar gjithmonë se stërvitja fizike dhe një dietë e ulët në karbohidrate është kombinimi i duhur për të rënë në...

Frutat dhe perimet që ngjajnë me organet njerëzore (Video)

0
Po t’i hedhim një sy formës sonë trupore dhe formës së frutave dhe perimeve do të shohim një ngjashmëri befasuese që provon më së...

Ushqimet që duhet t’i hani nëse doni të humbni peshë (Foto)

0
Stili i jetës moderne dhe zakonet e pashëndetshme të të ushqyerit kanë rezultuar në mënyrë të pashmangshme në një rritje të popullsisë me mbipeshë. Kjo...

3 këshilla nga psikologjia që funksionojnë për të humbur peshë

0
Të gjithë programet e dobësimit kanë një të përbashkët: Pretendojnë se kanë gjetur çelësin që t’ju bëjnë të humbni kilogramë. Një nga programet e...

Çaji me filter, më tepër kimikate sesa çaj!

0
Çaji është një pijet më të përdorura në botë. Sipas të dhënave më të fundit, të paktën 2 miliardë njerëz në botë pijnë çaj çdo...

Mbipesha apo pesha e ulët zvogëlon jetëgjatësinë mesatare

0
Mbipesha apo pesha më e ulët nga ajo normale mund të zvogëlojë jetëgjatësinë mesatare për rreth 4 vite, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas lajmit të...