Dieta “Sekonda e fundit”

0
Të gjithë flasin për të, mes njerëzve të njohur të artit dhe sportit dhe është dietë që përbëhet nga vetëm dy numra që në...

Tri erëzat që përshpejtojnë dobësimin

0
Para së gjithash, asnjë nga komponentët nuk do t’i largojë mrekullisht kilogramët e tepërt. Për rezultate sa më të mira të dobësimit, është e...

Si mund të bini nga pesha dhe ta pastroni trupin tuaj me ujë të...

0
Sipas një herbalisti gjerman, Andreas Mortiz, duke pirë ujë të pastër detoksifikojmë qelizat në trupin tonë, përmirësojmë qarkullimin dhe ulim sasinë e toksinave. Ju do...

Mashtrimi me vajin e ullirit, si të dalloni origjinalin nga përzierja industriale – VIDEO

0
Konsumatori mendon se produkti ushqimor që është i shtrenjtë ka cilësi të lartë, por jo gjithnjë ndodh kështu. Të paktën jo me vajin e ullirit,...

Kos me boronica’ miqtë më të mirë të shëndetit

0
Një prej kombinimeve më të shijshme por edhe me një pasuri të jashtëzakonshme vlerash është ai i kosit me boronica. Ekspertët thonë se këto...

I ftohti ju ndihmon të bini në peshë

0
Të paturit ftohtë ju ndihmon të bini në peshë. Ky është rezultati në të cilin kanë dalë shkencëtarët e Universitetit të Gjenevës, të cilët...

Çaji i zi ndihmon në humbjen e peshës

0
Çaji i zi, ashtu si ai jeshil, ndihmon të humbisni në peshë, por ka dhe përfitime të tjera për shëndetin. Meritë e faktit që modifikon...

Dieta që ju sjell gjallëri dhe vitalitet

0
Pas shtatë ditëve ju do të filloni të ndiheni më i lehtë për shkak se do të jeni më i lehtë për së paku...