Domatja e dobishme për dobësim

0
Domatja ka disa elementë shumë të nevojshëm për organizmin e njeriut si karoteni, vitaminën C, vitaminën A, antocianin likopenin. Likopeni gjendet me shumicë te...

Pse duhet të pini ujë të ngrohtë çdo mëngjes

0
Nisja e ditës me një gotë ujë është zakoni më i mirë për shëndetin. Si uji i ftohtë ashtu edhe ai vakët janë të mirë...

Dobësohuni duke kombinuar çajin me qumësht…

0
Jeni adhurues i çajit apo qumështit? Nëse po dhe po përpiqesh të humbësh disa kilogramë shtesë, kjo është dieta ideale për ju. Është një...

Mungesa e zinkut në trup – shenjat që nuk duhet ti injoroni

0
Zinku është një nga mineralet më të dobishme për shëndetin e sistemit imunitar dhe riparimin e ADN-së. Pamjaftueshmëria e zinkut prek 2 miliardë njerëz në...

Si duket ushqimi i spitalit nëpër botë (Foto)

0
Ushqimi i spitalit nuk ka një reputacion të mirë, por një koleksion fotosh është përpjekur ta ndryshojë këtë gjë. “Sunbelt Staffing” ka grumbulluar foto të...

Cka të hani për syfyr?

0
Arsyeja pse nuk ju hahet edhe aq syfyri mund të jetë nga distanca e paktë mes iftarit dhe syfyrit, apo thjeshtë pse keni bërë...

Ekspertja e shëndetit: “Si ta lësh sheqerin për 31 ditë, për detoksikim dhe dobi...

0
Nëse keni lexuar modën e fundit të mbajtjes së trupit në formë, ndoshta keni menduar të mbani një dietë detoksikimi. Ndoshta keni lënë shumë ushqime...

Veprimet ofenduese të supermarketeve për Ramazan (FOTO)

0
Shumë supermarkete në mbarë botën japin promovime të veçanta gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit për klientët e tyre muslimanë. Por siç do ta shihni...

Ushqimi gjatë muajit të Ramazanit: Cilin ushqim dhe pije duhet shmangur?

0
Ushqimi i besimtarëve gjatë muajit të agjërimit dallon nga ushqimi i përditshëm, prandaj është e nevojshme t’i kushtoni kujdes këshillave të mjekëve dhe të...

Zieni këta dy përbërës dhe humbisni peshë me lehtësim

0
  Humbja e peshës mund të jetë një proces jashtëzakonisht i vështirë. Kjo përzierje që mund ta përgatisni në shtëpi do t’ju ndihmojë të humbni...