Substanca që i jep aromën kanellës ndikon në uljen e peshës

0
Një grup studiuesish të qendrës kërkimore “Nestle” në Lozanë të Zvicrës dhe profesorë të Universitetit të Tokios kanë arritur në përfundimin se aldehidi dinamik...

Kombinoni këto ushqime për të rënë në peshë

0
E dimë tashmë që të humbësh peshë është sfidë më vete, dhe më e vështirë akoma është organizimi i vakteve. Por ka disa kombinime ushqimesh...

Mësoni çfarë duhet të hani nisur nga puna që bëni

0
Një regjim ushqimor për çdo profesion. Në bazë të profesionit është e mundur, në fakt, të zgjidhni një dietë të tillë, në mënyrë që...

5 gjëra që mund t’i shtoni ujit për një bark të sheshtë

0
Uji detox është edhe më i nevojshëm nga ç'mund të mendoni se është. Studimet kanë treguar se detoksifikimi bën të mundur nxjerrjen e toksinave...

Dietë e lehtë me dy ditë regjim

0
Kjo është dieta e njohur me emrin “dieta 2 ditore”. Ajo çka e bënë të veçantë këtë dietë nga dietat e tjera është se...

Dietat që i mendonim si më të shëndetshme mund të na vrasin!

0
Dietat e ulëta në yndyrë mund të rrisin rrezikun e vdekjes së parakohshme me një të katërtën, ka zbuluar një studim afatgjatë. Studimi i publikuar...

Pse duhet të pini ujë të ngrohtë çdo mëngjes

0
Nisja e ditës me një gotë ujë është zakoni më i mirë për shëndetin. Si uji i ftohtë ashtu edhe ai vakët janë të mirë...

Dobësohuni me uthull molle

0
Për vite me radhë mendohej që uthulla e mollës mund të ndihmojë në luftën kundër kilogramëve të tepërt, dhe tani kjo më në fund...

A e dini se çka duhet të hani para stërvitjeve?

0
Hani të paktën 1 ose 2 orë para ushtrimeve. Nëse dëshironi të digjni rreth 600 kalori atëherë synoni një ushqim që përmabë rreth 300...

Një trajtim i ri për mbipeshën/ Faktet e reja nga studimet

0
Obeziteti është cilësuar prej vitesh si një nga sëmundjet më problematike që prek jetesën e përditshme dhe jetëgjatësine e njerëzve në të gjithë globin. Dieta,...