Si duhet ujiten lulet…

0
Ju shpesh pyeteni se ç’po ngjet me lulen tuaj që e doni, që po vyshket, po i bien gjethet, apo po shkrihet pa e...

Sa kushton Çanta më e shtrenjtë në botë?

0
Çmimet marramendëse në ankande të ndryshme, shpesh janë krejt të paimagjinueshme për shumicën. Objekte të shumëllojshme blihen me qindra mijëra dollarë, nga koleksionistë pasanikë,...

Maska nga karrota kundër rrudhave

0
Nëse keni vërejtur se në fytyrën tuaj shfaqen rrudha të reja dhe shenja të lodhjes, përgatiteni maskën natyrale në shtëpi. Pos se është ekonomike, efekti...

Përgatitja e çantës së lindjes, gjërat që shumë nëna harrojnë para se të shkojnë...

0
Do të iu këshillonim që valixhen ose çantën e lindjes ta përgatisnit gjatë dy muajve të fundit të shtatzënisë, në mënyrë që të bëheni...

Pse janë të dëmshme parfumet?

0
Parfumi është një nga produktet më të kërkuara nga të dyja gjinitë në industrinë e kozmetikës, por jo vetëm. Qëllimi i përdorimit te parfumit ose...

Krejt cfarë duhet të dini për urinimin e pavullnetshëm te fëmijët

0
Kur fëmija juaj nuk mund ta kontrollojë urinimin në shtrat, kjo është shqetësuese. Ja disa këshilla se si mund ta zgjidhni këtë çrregullim që...

Prindër, të keni kujdes nga këta filma vizatimorë në Youtube! (Video)

0
Mijëra video në YouTube duken si versione të filmave të njohur vizatimor, por kanë përmbajtje shqetësuese dhe të papërshtatshme për fëmijët. Nëse nuk i kushtoni...

Sa gota ujë duhet të pinë gratë shtatzëna?

0
Një grua shtatzënë ka nevojë të pijë përafërsisht 10 gota lëngje (ujë dhe të tjera) ose rreth 2.3 litra në ditë. Kjo përfshinë edhe rekomandimin...

Pse duhet ta pastroni fytyrën me ujë të gazuar?

0
Teknika e pastrimit të fytyrës me ujë të gazuar mund të ju befasojë, por gjithnjë e më shumë kjo metodë është duke u kthyer...

Ja Serumi që largon puçrrat dhe shenjat

0
Serumi që do t’ju paraqesim më poshtë, jo vetëm që do ta bëjë fytyrën tuaj të shkëlqejë, por gjithashtu do të largojë shenjat dhe...