Ja 3 mënyra natyrale për të pastruar pllakëzat dhe gurëzat e dhëmbëve në kushte...

0
Formimi i pllakëzave nga ushqimet dhe bakteret mund të veshë dhëmbët me një shtresë më ngjyrë dhe kjo mund të çojë në dëmtim të...

Cilat ushqime dhe pije duhet shmangur në iftar dhe syfyr?

0
  Gjithnjë e më shumë, njerëzit duan të bëhen më të vetëdijshëm, në lidhje me zgjedhjet e tyre ushqimore, të shëndetshme. Para së gjithash, preferohet të...

Dieta mjekësore

0
Meny e lirë për humbje të shpejtë të peshës: DIETA MJEKËSORE shkrin tepricën e kilogramëve. Dieta e thjeshtë mjekësore dhe paksa e rreptë për vetëm...

Pse është e rëndësishme vitamina D gjatë kësaj periudhe

0
Eshtë shumë e rëndësishme të qëndroni të shëndetshëm, aq më tepër gjatë periudhës sezonit gripal dhe pandemisë së Covid-19. Teksa përpiqeni t'i mbani viruset...

Ushqimet që ju bëjnë të ndjeheni të uritur

0
Shpesh na ndodhë që kemi përfunduar ushqimin megjithatë pas disa minutash kemi nevojë që të hajmë diçka të vogël. E kjo nuk ka të bëj...

Këto shtete i ndalojnë këta emra për fëmijët (FOTO)

0
Prindërit në SHBA kanë shumë liri kur bëhet fjalë për emërtimin e fëmijëve të tyre. Në shumë raste, janë arsyetuar me argumentimin se bëhet...

​Studim: Si ndikon djathi në sëmundjet e zemrës

0
Disa herë është folur për të mirat e djathit, mirëpo si duket asnjëherë nuk është mjaftueshëm. Djathi është një produkt te i cili janë vërejtur...

12 të infektuar me Covid-19 në QKUK, kjo është gjendja e tyre shëndetësore

0
12 persona të infektuar me koronavirus janë të shtrirë në Klinikën Infektive në kuadër të QKUK-së, shkruan IndeksOnline. Sipas...

Hulmutim: Gratë turke më të lumtura se burrat

0
Ndërsa mbi gjysma e opinionit turk thotë se janë të lumtur, gratë u deklaruan më të lumtura me një normë prej rreth...

Njerëzit që punojnë nga shtëpia janë më produktivë

0
Kur flitet për të punën nga shtëpia, njerëzit kanë dy përgjigje: një tmerr total ose kënaqësi e plotë. Disa profesionistë përmendin rreziqet dhe vështirësitë e...