Këto janë çajrat që ju ndihmojnë në ditët e vjeshtës

0
Në këto ditë vjeshte të përcjellura me shi dhe temperatura pothuajse të ulëta, çaji është pija që na ndihmon në forcimin e sistemit imunitar. Më...

OBSH kërkon nga shtetet të përgatiten për koronavirusin

0
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) i ka bërë thirrje qeverive në mbarë botën që të përgatiten për “shpërthime lokale” të koronavirusit të...

Rrjetet sociale nxisin depresion tek të rinjtë

0
Sa më shumë kohë që adoleshentët kalojnë duke shikuar në ekrane, aq më depresiv bëhen, sugjeron një studim i ri.

Shkencëtaret provojnë testin e ri për zbulimin e kancerit

0
Shkencëtaret në Australi kanë njoftuar se po zhvillojnë një test të ri, përmes të cilit për 10 minuta mund të zbulohet a është njeriu...

Studim, efekti i një aspirine në ditë varet nga pesha e pacientit

0
Efekti i një aspirine në ditë sa i përket parandalimit të problemeve të caktuara shëndetësore, varet edhe nga pesha trupore e personit që konsumon,...

Si t’i dalloni dredhëzat e freskëta

0
Dredhëzat nuk janë vetëm të shijshme, por ato përmbajnë edhe shumë elemente të rëndësishme dhe të nevojshme për trupin. Megjithatë nuk është e thjeshtë që...

Kjo është gjinia më e rrezikuar nga koronavirusi

0
Të dhënat e reja kanë konfirmuar që burrat, veçanërisht ata të moshuar, kanë më shumë të gjasa të vdesin nga koronavirusi se...

Testi i ri i gjakut mund të detektojë më shumë se 20 lloje të...

0
Një test i ri gjaku mund të kapë më shumë se 20 lloje të ndryshme të kancerit, sugjerojnë studimet.

5 ZAKONE-PERSONALITET STABËL

0
Aspekte që largojnë retë të cilat pengojnë Diellin e motivit në jetë. 1. JETA NË LIRI HYJNORE, LARGË VARËSISË-PRANGAVE NJERËZORE, SJELL PAQE DHE REHATI. 2. PËKUJTIMI...