Tri raste të dyshuara me koronavirus në Kosovë – rezultatet negative

0
Nga data 08.02 deri më 29.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 33 mostra të...

Kjo recetë mund të ndalojë dhimbjen e kokës dhe migrenën për disa minuta!

0
Dhimbja e kokës për dikë është kronike dhe nuk largohet pa marrë ilaçe. Shpesh njerëzit provojnë ti shmangen ilaçeve, duke u frikësuar nga indikacionet...

Hudhra: Katër arsye të mira për të mos e eliminuar nga dieta

0
Hudhra, një eliksir i vërtetë për shëndetin e mirë të trupit tonë. Antireumatike, na mbron nga ulcerat dhe arterioskleroza, ajo është një ndihmë e vlefshme...

Gjimnastikë ekstreme me bebe, e kryer nga një profesioniste (Video)

0
Tani është e ditur se fëmijët e vegjël nuk është e thënë të mbahen në një vend pa u lëvizur, sic është besuar më parë. Të posalindurit kohët...

Një mesazh për të menduar: ja si u përgjigjet Suedia atyre që hedhin tepricat...

0
Hedhja e ushqimeve tepricë në mbeturina po shkakton një krizë tjetër e cila është paralele me ato të mbetjeve të plastikës: kriza...

Përfitime shëndetësore të provuara të Farave Chia

0
Farat Chia janë ndër ushqimet më të shëndetshme në planet. Ato janë të pasura me ushqyes që mund të kenë përfitime të rëndësishme për trupin...

Suplementet e vitaminës D nuk ndihmojnë kockat

0
Suplementet e vitaminës D nuk përmirësojnë gjendjen e kockave në trupin e njeriut, thuhet në një studim që i bën thirrje mjekëve që të...

Ushqimi ‘i keq” brenda katër ditësh dëmton trurin

0
Vakti i mëngjesit me përmbajtje të lartë yndyre dhe sheqerit, pas vetëm katër ditëve, në trurin e njeriut mund të shkaktojë ndryshime serioze, tregon...

Ja si ta kuptojmë nëse orizi është plastik apo jo

0
Prodhuesi më i madh i orizit në botë është Kina, me më shumë se 200 ton oriz në vit. Një gjë që nuk e dimë...

16 të shëruar nga Covid-19 në Kosovë

0
Sot, më 03.04.2020, janë të shëruar edhe gjashtë (6) pacientë që kanë qenë të shtrirë në Klinikën Infektive,...