Girl in a jacket

Suplementet e vajit të peshkut nuk janë aq të dobishme për zemrën

0
Suplementet e vajit të peshkut që përmbajnë Omega 3 nuk janë aq të dobishme për zemrën sa është menduar, tregon hulumtimi i zhvilluar nga...

Kosova shënon Ditën Botërore të Kancerit

0
Sot është Dita Botërore e Kancerit. Shoqata e Onkologëve të Kosovës dhe Klinika e Onkologjisë organizojnë aktivitete për të shënuar Ditës Botërore të...

Këshilla se si mund të ulni rrezikun për atak në zemër

0
Sëmundje kardiovaskulare (SKV) është një term i gjerë dhe përfshin një sërë sëmundjesh që ndikojnë në zemër dhe në enët e gjakut. Kjo sëmundje prek...

Nuk hap të hënën kafenenë për të shmangur klientët e “dëshpëruar”

0
Kamil Gunes ka vendosur që të hënave të pushojë, më konkretisht të mbajë të hapur lokalin e tij vetëm gjashtë ditë brenda javës për...

Shenjat që tregojnë se jeni në një mjedis pune që ju shkatërron

0
Gjithkujt mund t’i ketë ndodhur që në një periudhë të caktuar të karrierës ta gjejë veten në një mjedis pune të trishtë dhe që...

Po bëheni me fëmijë? Merrini këto këshilla!

0
Vendosni alarm për çdo dy orë. Alarmi duhet të jetë mjaft i zhurmshëm, aq sa të dëgjojnë krejt fqinjët tuaj, dhe duhet të jetë...

Bukë me speca dhe kos

0
Përbërësit: 2 speca, 1 kuq dhe 1 jeshil 150 gr kos Vezë 200 gr miell 00 80 ml vaj luledielli 100 gr djathë kaçkavall 1 thelpi hudhër 1 bustina maja Kripë Përgatitja: Pasi pastrojmë mirë...

A do ta ndalonit një fëmijë nga pirja e duhanit? VIDEO

0
Pirja e duhanit në ambiente publike është e ndaluar në shumë vende rë Evropës, por jo edhe në vende të tjera të zhvilluara në botë. Në...

Çerdhja që me punë dorë po ju ndihmon familjeve në nevojë (VIDEO)

0
Alije Murati nga kopshti “Play and Learn”, është shumë i hapur për të bashkëpunuar duke ju ndihmuar familjeve në nevojë së bashku më fëmijët...