Girl in a jacket

Si ta largoni thartirën në lukth

0
Gjetja e shkaktarit të aciditetit është çelësi i shërimit të tij. Ky acid shkon deri në ezofag dhe shkakton ndezje dhe iritim, gjë që mund...

Disa mënyra për parandalimin e vjedhjes së veturës nga hajnat

0
Për shkak të pasigurisë të veturës, nganjëherë edhe gjumi nuk mund të bëhet i qetë. Ndonëse nuk mund të...

Frika e fëmijëve, si ta mposhtim sipas udhëzimeve fetare

0
Siguria është një begati që Allahu begaton me të kë dojë prej robërbve të Tij. Allahu thotë në Kuran: “Pra, le ta adhurojnë Zotin...

Media heziton t’i quajë “terroristë” agresorët e ekstremit të djathtë

0
Mediumet hezitojnë t'i përshkruajnë si terroristë agresorët e ekstremit të djathtë, ka treguar një studim në Britani, transmeton Anadolu Agency (AA).

Hayrettin Barbarosa: Komandanti nga Ballkani që sundoi detin për dekada të tëra

0
Barbaros Hayrettin-Pasha ose thjesht Kapiten Barbarosa është një nga komandantët më të famshëm të Marinës Osmane dhe një nga piratët më të...

Si mund ta dëmtoj sheqeri shëndetin tuaj dhe çfarë mund të bëni për ta...

0
Shkencëtarët amerikan kanë zbuluar se sheqeri nuk është aq i rrezikshëm për shëndetin tonë siç kemi menduar. Më shumë se aq, një sasi e...

Këto çrregullime të të ushqyerit flasin për Diabet

0
Simptomat e tipit 2 të diabetit zakonisht shfaqen vonë në jetë, pasi që kjo është mosha kur priret të zhvillohet kjo sëmundje. Mbipesha, kequshqyerja dhe...

5 pije për të pastruar mëlçinë gjatë kohës kur flini!

0
Funksioni i mëlçisë është i një rëndësie të madhe për shëndetin tonë të përgjithshëm pasi heq mbeturinat e grumbulluara dhe toksinat nga trupi. Është...

Efektet pozitive të kivit

0
Kivit janë fruta të vogla që kanë shije të mirë dhe shumë përfitime shëndetësore. I gjithë fruti i kivit është i ngrënshëm,...

Mesut Ozil i jep fund beqarisë, por më parë bën një gjest tejet human

0
Futbollisti i njohur turk Mesut Ozil do të martohet sot me aktoren Amine Gylshe. Deri këtu, gjithçka e zakonshme. Por pjesa e...