Largoni dhjamin me karrota dhe molla

0
Janë disa opsione që mund t’ju ndihmojnë të largoni dhjamin e tepërt në zonën abdominale, për pak kohë. Fillimisht konsumoni 200 ml lëng të karotave...

Ndikimi i arrave për uljen e kolesterolit në gjak

0
Arrat janë të pasura me folat, vitaminë E dhe plot yndyrna të shëndetshme. Ato ofrojnë shumë kalori të cilat gjithësesi nuk kontribuojnë...

Ky është superilaçi, 1.000 herë më i fortë sesa antibiotiku

0
Shkencëtarët amerikanë kanë përmirësuar një antibiotik të rëndësishëm, me shpresën se krijimi i një superilaçi do t’i japë fund kërcënimit të patogjenëve rezistentë ndaj...

Këto janë 13 rutinat që garantojnë suksesin e fëmijëve

0
Prindërit e mirë duan që të rrisin fëmijë të mbarë, të shkëlqejnë në mësime dhe të bëjnë gjëra të mëdha kur të rriten. Edhe...

Situata e përgjithshme me COVID-19 në Kosovë

0
32 raste u konfirmuan mbrëmë si të infektuar me COVID-19 në disa prej rajoneve të Kosovës. Kësisoj ky numër...

Sfungjeri i enëve strehon me miliona baktere. Ja sa shpesh duhet ta ndërroni

0
Sfungjerët e enëve përmbajnë më shumë baktere se edhe ndenjësja e tualetit. Sipas mikrobiologëve, sendet që përdorni për të pastruar enët e kuzhinës janë...

Këto ushqime nuk duhet kurrë t’ua jepni fëmijëve gjatë verës

0
Nëse jeni të shqetësuar për shëndetin e fëmijës tuaj këtë verë, pa dyshim ushqimi do të jetë një nga gjërat më të madha që...

Këshilla për ndërmarrësit që janë prindër

0
Ambientet e paparashikueshme të biznesit kanë detyruar shumë organizata të rimendojnë buxhetet e tyre. Për këtë njerëzit pushohen nga puna në numra të mëdhenj...

Bëni vetë mjetin efikas për pastrim të parketit dhe laminatit

0
Nëse në banesë apo në shtëpi keni parket, me siguri pyesni se cila është mënyra më e mirë dhe më e sigurt që ta...

Ç’po i bën fëmijës tënd duke i lënë telefonin/tabletin në dorë?

0
Për të gjithë njerëzit që nuk e dinë dhe në veçanti prindërit, foshnjat e moshës 0-2 vjeç nuk duhet të kenë asnjë lloj ekspozimi...