Si të trajtoni kontraktimin e qafës në kushtet e shtëpisë

0
Kontraktimi apo siç njihet, ngrirja e qafës është një problem që mund t’i ndodhë kujtdo. Na ka ndodhur të gjithëve të zgjohemi një ditë të...

15 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

0
Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar vetëm 15 raste të reja me COVID-19. Ndërsa nuk është shënuar asnjë viktimë. “Nga 2.579 testime, 15...

Ky është sekreti për lënien e duhanit

0
Rreziqet e pirjes së duhanit i kemi ditur tash e sa dekada, por lënia e duhanit është ende proces tejet i vështirë për duhanpirësit. Nëse...

Hudhra: Katër arsye të mira për të mos e eliminuar nga dieta

0
Hudhra, një eliksir i vërtetë për shëndetin e mirë të trupit tonë. Antireumatike, na mbron nga ulcerat dhe arterioskleroza, ajo është një ndihmë e vlefshme...

Si ndikon në trurin tuaj kur flini më pak se gjashtë orë?

0
Të gjithë e dinë rëndësinë e gjumit për funksionimin e duhur, përqendrimin, motivimin dhe kryerjen me sukses të detyrave të përditshme, por pavarësisht kësaj,...

Infekrologu Krasniqi: Gjendja është skajshmërisht e rënduar

0
Të premten janë konfirmuar 205 raste të reja me koronavirus në Kosovë.Ushtruesi i detyrës së drejtorit të ShSKUK’së, Valbon Krasniqi, ka thënë se këto...

Nëse keni lëkurë me shkëlqim në këmbët tuaja, mund të shkaktohet nga kjo sëmundje

0
Trupat tanë na japin të dhëna për shëndetin gjatë gjithë kohës, por ato shpesh mund të jenë të vështira për t’u interpretuar në fillim. Nëse...

Pse qepët janë një super ushqim/ Njihuni me vlerat e shëndetshme për organizmin

0
Ushqimet natyrale dhe të shëndetshme janë të jashtëzakonshme për trupin e njeriut. Mund të ndikojnë shëndetin afatgjatë dhe atë afatshkurtër në mijëra mënyra. Për këtë arsye...

Kura natyrale për kollën e fëmijëve

0
Si të kuroni kollën tek fëmijët? Mbi të gjitha duhet të dini nëse bëhet për një refleks natyral të trupit, apo një simptomë viroze,...

498 mjekë, 1,000 infermierë dhe 500 zyrtarë policor që nga fillimi i pandemisë në...

0
Të parët që dolën në front në shërbim dhe mbrojtje të shëndetit të qytetarëve të vendit, qysh nga fillimi i pandemisë me COVID-19, në...