Pesë mënyra për ta luftuar mungesën e vitaminës D gjatë dimrit

0
Vitamina D është vitamina, e cila ndihmon zhvillimin sa më të mirë të eshtrave, dhëmbëve dhe muskujve. Mirëpo problemi është se niveli...

Çfarë është kriza e moshës së mesme

0
Kriza e moshës së mesme është një tranzicion i identitetit dhe vetëbesimit që zakonisht ndodh te njerëzit në mes të moshës 45-64 vjeç. Kriza e...

Dobitë shëndetësore nga specat djegës

0
Shumë njerëz janë të fiksuar se nuk duhet të hajmë djegës e disa të tjerë i bëjnë pjesë e të gjitha shujtave. E vërteta është...

Këto janë çajrat që ju ndihmojnë në ditët e vjeshtës

0
Në këto ditë vjeshte të përcjellura me shi dhe temperatura pothuajse të ulëta, çaji është pija që na ndihmon në forcimin e sistemit imunitar. Më...

10 përfitimet shëndetësore të kungullit

0
Ashtu si perimet e tjera në ngjyrë portokalli, si qitrot, karotat dhe patatet e ëmbla, edhe kungujt janë të pasur në beta karotene. Trupi e...

OBSH kërkon nga shtetet të përgatiten për koronavirusin

0
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) i ka bërë thirrje qeverive në mbarë botën që të përgatiten për “shpërthime lokale” të koronavirusit të...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

0
Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon, shkruan IndeksOnline.

Shkencëtarët: Çdo 6 sekonda vdes një duhanpirës

0
Në Nepal, paralajmërimet për dëmet e duhanit gjenden në 90% të paketave që shiten. Vdekjet që vijnë nga pirja e duhanit po rriten ndjeshëm kudo...

Kontrolloni produktet kozmetike: Përbërësit e rrezikshëm që duhen shmangur!

0
Një pjesë e mirë e produkteve kozmetike përmbajnë substanca me efekte të rrezikshme anësore, të cilat bëni t’i shmangni sa më shumë në mënyrë...

Kur ta shikoni këtë video, do të mendoheni mirë para se ta ndezni duhanin

0
Keni degjuar mijera here per efektet negative te pirjes se duhanit? Por pasi ta shihni kete video, ju do te mendoheni mire para se...