Lëng mollë me karrotë – të mirat dhe përfitimet që merr organizmi menjëherë

0
Të apasionuarit pas lëngjeve të frutave me siguri e duan kombinimin e këndshëm mes karrotës dhe mollës. Përfitimet që vijnë prej lëngut të të dyjave...

Losion kundër mushkonjave – Si ta bëni në shtëpi

0
Në raftet e supermarketeve apo farmacive do të gjeni një sërë locionesh kundër mushkonjave dhe insekteve të tjerë, por shumë prej tyre përmbajnë substanca...

Disa probleme shëndetësore mund të dallohen nga sytë

0
Sytë mund të jenë pasqyrë e shpirtit (sipas një proverbi të vjetër), por janë gjithashtu një pasqyrë e qartë e shëndetit, ku informacioni që...

Alarmon neuropsikiatri kosovar: Mos pini medikamente me banderola të Serbisë

0
Neuropsikiatri Dr. Jusuf Ulaj ka alarmuar qytetarët që të mos përdorin barna me banderola të Serbisë, pasi ato nuk janë të sigurta.

Kjo përzierje natyrale ju shpëton nga anemia

0
Thuajini lamtumirë anemisë me këtë përzierje. Me tre lugë gjelle në ditë do të shtoni rruazat e kuqe dhe do të mbani hemoglobinën në...

Ja sa duhet të flini sipas moshës që keni

0
Ndonjëherë nuk kemi kohë të mjaftueshme për të pushuar, për të gatuar ushqimin e duhur ose për të fjetur mjaftueshëm, dhe të gjithë e...

Dëmet që i shkaktohen trupit nëse pini alkool

0
Konsumimi i alkoolit ka ndikime të mëdha në shëndetin dhe trupin e njeriut. Konsumimi afatgjatë i alkoolit sjell shumë rreziqe dhe dëme në trupin e...

Vaksina kundër COVID-19 e testuar tek njerëzit tregon shenja të hershme të suksesit

0
Një kompani bioteknike me bazë në Massachusetts të SHBA-ve ka testuar një vaksinë të mundshme kundër koronavirusit të ri (COVID-19), e cila...

Qumësht dhe xhenxhefil për mbrojtje të organizmit

0
Qumështi me xhenxhefil është nga ato kura të cilat e mbrojnë organizmin nga shumë sëmundje që mund t’i kanosen atij në të...

Në vend të medikamenteve, për të shpëtuar nga kolla përdorni mjaltin

0
Në vend të antibiotikëve, për të shpëtuar nga kolla përdorni mjaltin. Është provuar se në të shumtën e rasteve nevoja për ilaçe nuk...