Girl in a jacket

6 mjekimet natyrale që ndihmojnë në uljen e tensionit të gjakut

0
Mënyrat natyrale të trajtimit të presionit në gjak. Presioni i gjakut është rasti shumë i shpeshtë në shoqëri, mos...

Rreziku që vjen nga ushqimet “Fast Food”

0
Ushqimet “fast food” ndalojnë zhvillimin e trurit të fëmijëve duke rritur mundësitë e zhvillimit të sëmundjes mendore të Alzheimer. Sipas një studimi të publikuar...

Tensioni i Lartë dhe i Ulët i Gjakut – Rastet Kur Duhet Përdorur Hudhra

0
Hudhra është padyshim fuqiplotë përsa i përket vlerave shëndetësore. Por për personat që vuajnë nga tensioni i gjakut përdorimi i saj bëhet pak specifik dhe...

5 ZAKONE-PERSONALITET STABËL

0
Aspekte që largojnë retë të cilat pengojnë Diellin e motivit në jetë. 1. JETA NË LIRI HYJNORE, LARGË VARËSISË-PRANGAVE NJERËZORE, SJELL PAQE DHE REHATI. 2. PËKUJTIMI...

Kozmetika e rrugës, dermatologët: Rrezik për infeksionin, por edhe kancer të lëkurës

0
Tregtimi i produkteve kozmetike në kushte të pa përshtatshme mund të kthehet në rrezik serioz për trupin tonë. Dermatologia Rudina Thanasi na keshillon qe te...

Ndikimi i vitaminës D në organizëm dhe problemet që sjell mungesa e saj

0
Vitamina D është thelbësore për shëndetin e megjithatë shumë njerëz nuk e kuptojnë rëndësinë e saj. Ekspertët thonë se në një pikë...

Shikoni shumë televizor? Ja çfarë ndodh me ju

0
Televizioni është kthyer në një problem serioz. Shkencëtarët kanë zbuluar se njërëzit që shikojnë shumë televizor mund të rrezikojnë të sëmurën nga një sëmundje. Studimi...

Ish – nxënësi dhuron 67% të mëlçisë që të ja shpëtoj jetën mësueses

0
Shumë persona bëjnë diçka speciale për mësuesit e tyre por një malazianë ka tejkaluar çdo kufi. 25 vjeçari i diplomuar në mjekësi i ka dhënë...

Një mënyrë e mirë për të lehtësuar dhimbjet në fyt

0
Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhimbje të fytit. Në vend që të marrim ilaçe që zvogëlojnë imunitetin...

OBSH në alarm për përhapjen e kancerit

0
Kërkimet në fushën e parandalimit të sëmundjes së kancerit dëshmojnë gjithnjë e më shumë trajtime dhe kura duke rritur mundësitë për të mbijetuar, por...