Pse ju kruhen duart – Zbuloni arsyet

0
Përtej besytnive mbi lidhjen e kruarjes së duarve dhe parave, ajo është zakonisht një simptomë e tharjes së lëkurës, flluskave ose puçrave që prekin...

Sëmundjet që vijnë nga të ushqyerit keq dhe kujdesi që duhet të tregoni

0
Kequshqyerja përkufizohet si një çrregullim që prek ushqyerjen dhe ka të bëjë me një shqetësim serioz shëndetësor. Ky çrregullim ndahet në dy kategori: ushqyerja e...

Shpargujt ulin shtypjen e gjakut dhe ruajnë linjën

0
Të pasur me përbërës që shërojnë, shpargujt qëmoti njihen si pastrues të organizmit. Kjo perime me pak kalori është e pasur me vitamina B6, B9,...

Përhapja e Omicronit, infektologët paralajmërojnë se Kosova mund të rrezikohet nga ky variant

0
Kosova mund të rrezikohet nga përhapja e variantit të ri të coronavirusit, Omicron që ka prekur tashmë shumë vende të botës. Kështu mendojnë infektologët që...

Karrotat zgjidhja më e mirë natyrale kundër anemisë

0
Ndoshta nuk e keni ditur por karrotat janë nga zgjidhjet më të mira natyrale kundër Anemisë. Kjo perime është e pazëvendësueshme për shëndetin e...

Nëna shpërndan fotografi prekëse të vajzës 5-vjeçare duke u kujdesur për vëllanë me leukemi

0
Një fotografi prekëse e nënës shfaq realitetin e betejës së djalit të saj kundër leukemisë – pasi motra e tij e ngushëllon atë. Beckett Burge...

Sa më parë përdorni këto katër lloje të erëzave

0
Katër nga erëzat që duhet t’i përdorni në gatimet tuaja! Të pasura me vlera medicinale dhe me veti të forta shëndetësore. Mësoni disa fakte...

Flora e zorrëve dikton sa kilogramë do të humbim

0
Ka pasur shumë studime të kohëve të fundit duke hetuar rolin e baktereve të zorrëve në shëndetin tonë – veçanërisht në kontekstin e çrregullimeve...

Pija e kuqe që ulë nivelet e sheqerit në gjak 15 minuta pasi ta...

0
Menaxhimi i tipit 2 të diabetit përfshin mbajtjen në kontroll të nivelit të gjakut. Sipas një hulumtimi, një pije e kuqe mund ta ulë...

Kombinimi me hudhër e limon që zhbllokon arteriet dhe ul riskun e infarktit

0
Të gjithë e dimë që hudhra dhe limoni janë shumë të efektshme për shëndetin e zemrës. Hudhra ndihmon në hollimin e gjakut dhe parandalon...