Dikur bukëpjekës, tani ministër i Zhvillimit Ekonomik (Foto)

0
Ministri i Zhvillimit Ekonomik Valdrin Lluka, ka rrëfyer një histori të tij shumë interesante, përmes rrjetit social Facebook. Ministri, rreth moshës 20 vjeçare ka punuar...

Ndërron jetë dijetari sirian, Muhamed Ali Sabuni

0
Sot për ditë xhumaje në Turqi, në moshën 91 vjeacre, ndërroi jetë kryetari Ligës së Dijetarëve Sirianë dhe ndërkohë njëri prej dijetarëve të shquar...

Vdes Mahmud Arnauti, djali i Shejh Abdulkadër Arnautit

0
Sot pas dite ka vdekur Mahmud Arnauti, profesori i njohur qe ligjeronte ne Fakuktetin e Studimeve Islame, njekohesisht djali i dijetarit te njohur Shejh...

Ndërron jetë Muhamed Amare, një ndër kolosët dhe mendimtarët bashkëkohorë më të mëdhenj të...

0
Sot ka kaluar në botën e amshueshme një ndër kolosët dhe mendimtarët bashkohorë më të mëdhenj të botës islame Prof. Dr. Muhamed...

El Hadary, lojtari më i vjetër i Kupës së Botës në histori

0
Portieri i Egjiptit, Essam El Hadary, do të bëhet lojtari më i vjetër që do të paraqitet ndonjëherë në një Kupë Botërore, pasi 45-vjeçari...

Ndërron jetë aktori nga Shkupi, Luran Ahmeti

0
Ka vdekur aktori shqiptar nga Shkupi, Luran Ahmeti. Këtë lajm e ka bërë të ditur Ministria e Kulturës, e cila në emër të ministrit Çeku...

Profil: Presidentja e KE-së/ Nënë e 7 fëmijëve, këmbëngulëse e luftarake

0
Mbas tre ditëve bisedimesh të vështira kryetarët e shteteve dhe qeverive të BE, kanë rënë dakord për paketën e emërimeve të reja...

Haxhi Ymer Prizreni, personalitet i ndritur i kombit

0
Prof. dr. Nehat KRASNIQI, Në 140-vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit HAXHI  YMER  PRIZRENI  PERSONALITET I  NDRITUR I KOMBIT Lidhja Shqiptare e Prizrenit, ka qenë prodhim i...

Ky ishte Omer Muhtar, luani i shkretëtirës që doli kundër pushtimit

0
Kanë kaluar 88 vite nga ekzekutimi Omer Muhtarit, njërit prej figurave heroike të rezistencës libiane gjatë periudhës së okupimit italian të Libisë,...

Selfi-ja e vetme gjatë jetës sime!

0
Selfi-ja e vetme gjatë jetës sime! E kam bërë këtë selfi me një Burrë i cili e parkoi karrocen e tij nga hekuri te mbushur...