Rrëfimi për fshatin në zemër të Drenicës i cili është i banuar me shumicë...

0
Gjendet në zemër të Skenderajt. Në vendin ku u zhvillua lufta kryesore gjatë viteve 1998-99 për çlirimin e Kosovës. Por, në fshatin Banjë të...

Dosja e Shefave IX: Shteti në shërbim të djemve të Adem Grabovcit

0
Djemtë e Adem Grabovcit, kishin qasje të pakufizuar në kabinetet e ministrave. Ata, kishin autorizime nga i ati që shokun e tyre, Fidanin ta...

Kurti: Vendimi për targat nuk është kundër qytetarëve serbë të Kosovës

0
Marrëdhëniet e veçanta ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës Federale të Gjermanisë u vlerësuan në takimin e sotëm ndërmjet kryeministrit të Republikës së Kosovës,...

Çfarë parasheh Projektligji për Rimëkëmbje, si pritet të jetë procedura për tërheqjen e 10-përqindëshit...

0
Sot është konfirmuar vota e Partisë Demokratike të Kosovës lidhur me Projektligjin e Rimëkëmbjes Ekonomike nga pandemia COVID-19, ku të premten pritet të mbahet...

Ramazani nis të shtunën

0
Kryesia e Bashkësisë Islame ka përgëzuar besimtarët në Kosovë për fillimin e muajit të Ramazanit. Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka njoftuar besimtarët dhe...

Edhe 20 raste të reja me koronavirus ë Kosovë, shkon në 165 numri...

0
NJËZET RASTE ME COVID-19! Sot më 06.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 129 mostra të marra...

Krasniqi: Demarkacioni, Gjykata Speciale e marrëveshjet politike probleme të krijuara nga Thaçi

0
Jakup Krasniqi nga partia NISMA Socialdemokrate, në emisionin “Përballje” ka folur edhe për çëshçtjen e Demarkacionit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi. Krasniqi thekson se...

Veseli: Edhe Kosova së shpejti do jetë anëtare e NATO-s

0
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka përshëndetur nënshkrimin e protokollit të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO. Kryeparlamentari Veseli vlerëson se zgjerimi...

Alarmi: Kosova rrezikon të mbetet pa ujë

0
Por, nëse në vitet e ardhshme ndodhin thatësira të tilla, Kosova nuk do të mund t`i përballojë ato. Banka Botërore ka bërë një raport...

Apeli i Policisë së Kosovës për shoferët e automjeteve: Kujdes në trafik!

0
Policia e Kosovës me qëllim të ngritjes së sigurisë në trafikun rrugor, ngritjes së vëmendjes për një kujdes më të shtuar për të gjithë...