BE nuk ka publikuar ende agjendën e takimit Kurti-Vuçiq

0
Agjenda e takimit të 18 gushtit mes Kurtit e Vuciqit, nuk është bërë ende publike. Mirëpo, njohësit e politikës së jashtme, nuk janë shumë...

Kurti flet për vendimet e sotme të Qeverisë

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar për vendimet që janë marrë gjatë ditës së sotme në mbledhjen e 92-të të qeverisë. Kurti përmes një...

Osmani kërkon që BE-ja të jetë më e zëshme karshi tendencave destabilizuese të Serbisë

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani priti sot në takim ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger. Presidenca njofton se në këtë takim u diskutuan zhvillimet...

Komandanti i KFOR takon atë të NATO-s, flasin për sigurinë në Kosovë

0
KFOR-i ka njoftuar se komandanti i misionit të KFOR-it të udhëhequr nga NATO, gjeneralmajor Ferenc Kajari priti në takim komandantin e Trupave Shpejtë të...

Publikohet raporti i MSH-së: Gati 1200 raste të reja me COVID-19

0
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar edhe 1197 raste të reja të të infektuarve me...

Rizvanolli thirrje qytetarëve: Dimri do jetë tejet i vështirë, kursejeni rrymën

0
Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka thënë se Kosova ka bërë të gjitha përpjekjet për realizimin e marrëveshjes për energji në një periudhë sa...

Kosova hyn në detyrime financiare ndaj ENTSO-E, ndahen 40 milionë euro për pagesën e...

0
Qeveria e Kosovës me propozimin e Ministrisë së Financave, ka ndarë 40 milionë euro për Operatorin e Sistemit të Transmisioni dhe Tregut (KOSTT) me...

Kurti fton serbët t’i marrin targat e Kosovës, thotë se dezinformimi paraqet rrezik për...

0
Kryeministri i vendit, Albin Kurti sot në fillim të mbledhjes së Qeverisë së Kosovës u është drejtuar qytetarëve serbë lidhur me dy vendimet për...

BE: Përgjegjësia për zbatimin e marrëveshjeve për energjinë u takon palëve

0
Në Bruksel thonë se përgjegjësia për zbatimin e këtij udhërrëfyesi u mbetet palëve, pra Kosovës dhe Serbisë. Sipas tyre, BE vetëm lehtëson dialogun, por nuk...

Parandalohet kontrabanda e mbi 3.5 tonëve pije joalkoolike, Dogana jep detaje

0
Njësitet e Doganës së Kosovës kanë arritur që të parandalojnë një tentim kontrabandimi në rajonin e Lipjanit. “Njësitet antikontrabandë të Doganës së Kosovës fillimisht kanë...