Për shkak fluksit të madh në PKK Merdare, Policia kërkon që të shfrytëzohen edhe...

0
Policia e Kosovës, zyrtarë policorë të kufirit, janë duke punuar me kapacitete të plota në këtë kohë kur fluksi i hyrje/daljeve nga territori i...

Bastiset shtëpia e Sabit Gecit, shkak fajdja

0
Në mëngjesin e sotëm, pjesëtarët e Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës kanë bastisur shtëpinë e ish-komandantit të UÇK-së, Sabit Geci. Me urdhër të Gjykatës,...

Thaçi para nisjes për në Berlin: Pres nga Merkel dhe Macron të kërkojnë nga...

0
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka mbajtur një konferencë për media pak para nisjes për në Berlin. Thaçi është shprehur optimist për Takimin e Berlinit,...

EULEX: Fati i të zhdukurve – prioritet kryesor

0
Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Zhdukurve, EULEX-i e kujton tragjedinë e atyre që u zhdukën si dhe plojën e familjeve të tyre. “Unë dëshiroj...

Në prag të vizitës së Vuçiqit në Kosovë, Vulin fyen shqiptarët me fjalët ‘shiptari’

0
Ministri serbi Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, tha sot se institucionet e Prishtinës nuk duhet të mendojnë që të zbatojnë forcën ndaj presidentit të Serbisë Aleksandar...

Vulin: Mali i Zi më fuqishëm se Shqipëria po përfaqëson pavarësinë e Kosovës

0
Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, ka vazhduar të polemizojë me autoritetet malazeze, pas vendimit të Parlamentit të Malit të Zi, që në kuadër...

Gylenistët e arrestuar të dyshuar për aktivitete financiare me Serbinë

0
Personat te cilët janë depërtuar sot janë te involvuar ne aktivitet te dyshimta financiar i cili ndërlidhë edhe me Serbinë. Sipas informatave brenda Prokurorisë se...

Çfarë nënkupton gjendja e jashtëzakonshme?

0
Përhapja e virusit Covid-19 në javën e fundit në Kosovë, ku nga e premtja janë konfirmuar 19 persona të infektuar me koronavirus, ka bërë...

Kosova kërkon informacione nga Serbia pas raportimeve për vdekjen e një mërgimtari në aksident

0
Një mërgimtarë ka ndërruar jetë pas një aksidenti trafiku në Serbi, teksa kthehej nga Kosova në drejtim të Austrisë. Lidhur me këtë ka reaguar edhe...

AAK-ja voton pro koalicionit me PSD-në

0
Ka përfunduar këto momente mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të AAK-së. Aty është votuar me shumicë votash që subjekti që drejton Ramush Haradinaj të bashkohet...